USA: Co najmniej sześć kościołów zostało zdewastowanych po decyzji Sądu Najwyższego

Co najmniej sześć kościołów zostało zdewastowanych po wyroku Sądu Najwyższego USA. Ten bowiem zniósł sądowy precedens Roe przeciw Wade, który przez prawie 50 lat gwarantował w Stanach Zjednoczonych możliwość przerywania ciąży do momentu, gdy płód jest w stanie przeżyć poza łonem matki.
 USA: Co najmniej sześć kościołów zostało zdewastowanych po decyzji Sądu Najwyższego
/ fot. YouTUbe

Według informacji przekazanych przez amerykańskie media wśród zaatakowanych kościołów jest m.in. parafia Matki Bożej w Nowym Orleanie. Znajdująca się na jej terenie figura przedstawiająca nienarodzone dzieci została oblana czerwoną farbą.

„Z kolei kościół św. Kolmana w Zachodniej Wirginii został całkowicie zniszczony w wyniku podpalenia. Mury innej parafii w tym samym stanie pokryto z kolei obscenicznym graffiti” – pisze serwis deon.pl.

Przypomnijmy, że 24 czerwca amerykański Sąd Najwyższy uchylił orzeczenie w sprawie Roe przeciwko Wade z 1973 r. dotyczące aborcji. Orzeczenie zalegalizowało aborcję w USA, ponieważ ustanowiło federalne prawo do przerywania ciąży do momentu, gdy płód jest w stanie przeżyć poza łonem matki. Teraz w sprawach dotyczących aborcji decydują poszczególny stany.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe