Szef rosyjskiego wywiadu oskarża Polskę. Oburzające słowa

Jak podkreślił w piątek rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, szef Służby Wywiadu Zagranicznego Federacji Rosyjskiej Siergiej Naryszkin ponownie oskarżył Polskę o chęć zajęcia zachodniej Ukrainy. Żaryn dodał, że to jeden z głównych propagandystów Kremla.
Siergiej Naryszkin Szef rosyjskiego wywiadu oskarża Polskę. Oburzające słowa
Siergiej Naryszkin / fot. Wikimedia Commons / CC BY 4.0 / Duma.gov.ru

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn w piątek za pośrednictwem mediów społecznościowych ocenił działania rosyjskiej propagandy, która uderza w Polskę.

"Jeden z głównych propagandystów Kremla, szef Służby Wywiadu Zagranicznego FR S. Naryszkin ponownie oskarżył Polskę o chęć zajęcia zachodniej Ukrainy"

– wskazał rzecznik.

Według Naryszkina władze w Warszawie mają być niemal pewne, że ich plan poprą USA i Wielka Brytania. – Warszawa wierzy, że gdy wojska rosyjskie wkroczą w głąb terytorium Ukrainy, Waszyngton i Londyn nie będą miały innego wyboru, jak okazać bezwarunkową solidarność z gotowym sojusznikiem, by zdecydowanie bronić interesów Zachodu na Ukrainie – stwierdził szef rosyjskiego wywiadu.

Dodał, że według kremlowskiego propagandysty miałoby to nastąpić po klęsce Kijowa w wojnie z Rosją. "RP ma także dążyć do stworzenia strefy buforowej z centralnych obwodów UA" – stwierdził Żaryn.

Zwrócił też uwagę na dwa kłamstwa zawarte w wypowiedzi Naryszkina. "Po pierwsze jego słowa wzmacniają antypolską kampanię, którą Rosja rozpętała w odwecie za wsparcie, jakiego Polska udziela Ukrainie. Jej celem jest oczernienie RP oraz poróżnienie Polaków i Ukraińców" – zauważył rzecznik.

"Po drugie Naryszkin daje do zrozumienia, umniejszając tym samym zagrożenie, że w inwazji na Ukrainę Rosja ograniczy się do zajęcia jej wschodnich ziem. Jednak z rozpoznania polskich służb wynika, iż nie można wykluczyć ryzyka, że Rosja ma zamiar zająć całość Ukrainy" – dodał.

Jak podkreślił rzecznik, Siergiej Naryszkin to nie tylko szef rosyjskiego wywiadu, ale także człowiek, który stoi na czele Rosyjskiego Towarzystwa Historycznego - instytucji powołanej do uprawiania propagandy i rewizjonizmu historycznego, którymi Kreml szerzy swoją zmanipulowaną wizję świata.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe