„Süddeutsche Zeitung” o zaporze na polsko-białoruskiej granicy: „Niebezpieczna i śmiertelna dla imigrantów”

Ukończenie budowy muru to „sukces dla prawicowonarodowego polskiego rządu” – pisze w piątek popularny niemiecki dziennik „Süddeutsche Zeitung”.
 „Süddeutsche Zeitung” o zaporze na polsko-białoruskiej granicy: „Niebezpieczna i śmiertelna dla imigrantów”
/ fot. PAP/Artur Reszko

 

W czwartek zakończyły się prace przy budowie bariery fizycznej na 187 kilometrach podlaskiego odcinka polsko-białoruskiej granicy. Powodem budowy zapory w postaci pięciometrowego stalowego płotu zwieńczonego drutem kolczastym była presja migracyjna wywołana działaniami reżimu Aleksandra Łukaszenki.

Co na temat zapory sądzi „Süddeutsche Zeitung”?

Popularny niemiecki dziennik w swoim piątkowym artykule autorstwa Viktorii Grossmann w krytyczny sposób ocenia inwestycję polskich władz na granicy z Białorusią.

Grossmann opiera się na krytycznych opiniach aktywistów, twierdząc, że ukończenie budowy muru to „sukces dla prawicowonarodowego polskiego rządu”.

Mur ma powstrzymać nielegalną imigrację z Białorusi. Obrońcy praw człowieka, mieszkańcy i obrońcy środowiska od początku protestowali przeciwko murowi. Według nich niszczy on znajdujące się pod ochroną lasy i bagna, przecina przestrzeń życiową wielu zwierząt. Dla migrantów, którzy i tak przybywają, mur czyni granicę jeszcze bardziej niebezpieczną i śmiertelną

– czytamy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe