Wiceszefowa parlamentu Ukrainy o zbiórce Polaków na Bayraktara: Siostrzana Polska

To fantastyczne wsparcie i solidarność, która zapisze się w historii naszych stosunków - podkreśliła w niedzielę wiceprzewodnicząca ukraińskiej Rady Najwyższej (parlamentu) Ołena Kondratiuk, odnosząc się do prowadzonej przez Polaków zbiórki na dron bojowy Bayraktar dla Ukrainy.
Dron Bayraktar Wiceszefowa parlamentu Ukrainy o zbiórce Polaków na Bayraktara: Siostrzana Polska
Dron Bayraktar / Wikipedia CC BY 4,0 Ministry of Defence of Ukraine

"Siostrzana Polska już zebrała ponad 4 mln złotych na Bayraktara dla Ukrainy. W zbiórce pieniędzy wzięło udział ponad 40 tys. Polaków. Zostało jeszcze do zebrania 18 mln złotych" - napisała Kondratiuk w mediach społecznościowych.

"Fantastyczne wsparcie i solidarność polskiego narodu z narodem ukraińskim, która zapisze się w najnowszej historii naszych stosunków. Silniejsi razem!" - dodała wiceprzewodnicząca parlamentu. 

Internetową zbiórkę pieniędzy na zakup drona dla ukraińskiej armii rozpoczął dziennikarz Sławomir Sierakowski.

Tureckie bezzałogowce Bayraktar TB2 służą m.in. do przeprowadzania rozpoznania, naprowadzania artylerii, a także do bezpośredniego atakowania przenoszonymi bombami.

Dron ma 6,5 metra długości oraz 12 metrów rozpiętości skrzydeł. Może pozostawać w powietrzu do 27 godzin, a maksymalna prędkość, jaką może rozwinąć, to ok. 220 km/h. Maszyna waży 650 kg.

Wcześniej zbiórki na zakup bezzałogowców dla ukraińskiej armii przeprowadzili Litwini i Ukraińcy. (PAP)

ndz/ adj/


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe