Zbigniew Boniek poinformował o śmierci polskiego piłkarza. "Jeden z najlepszych polskich rozgrywających"

Były prezes PZPN Zbigniew Boniek poinformował na Twitterze o śmierci Janusza Kupcewicza, byłego polskiego piłkarza. 
 Zbigniew Boniek poinformował o śmierci polskiego piłkarza.
/ pixabay.com

"Dostałem wiadomość o śmierci Janusza Kupcewicza. Jednego z najlepszych polskich rozgrywających. Kilka dni temu razem obchodziliśmy 40 lecie medalu MŚ w Hiszpanii. Niesamowite. R.I.P." - napisał Zbigniew Boniek na Twitterze.

 

 

Janusz Kupcewicz - kim był?

Janusz Bogdan Kupcewicz urodził się 9 grudnia 1955 w Gdańsku. Był polskim piłkarzem grający na pozycji pomocnika. 

Swoją karierę zaczynał w Warmii Olsztyn, skąd przeniósł się do Stomilu. W Ekstraklasie debiutował w zespole Arki Gdynia, potem występował w Lechu Poznań, a następnie we francuskim AS Saint-Étienne. Po grze we Francji wyjechał do greckiej Larisy. Następnie wrócił na jakiś czas do Polski do drużyny Lechii Gdańsk, by potem znów wyjechać za granicę do Turcji, do Adanasporu. Tam zakończył karierę.

W reprezentacji zadebiutował w 1976. Na mistrzostwach świata w 1978 był rezerwowym; występował natomiast na mistrzostwach w Hiszpanii. W sumie w kadrze rozegrał 20 meczów i strzelił 5 bramek. Zdobył Puchar Polski z Arką Gdynia i mistrzostwo kraju z Lechem Poznań.

W latach 2001–2003 był konsultantem sportowym w Arce Gdynia. Jako trener prowadził polską reprezentację futsalu. Obecnie pracuje jako trener V-ligowej Raduni Stężyca w województwie pomorskim i nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 10 w Gdyni Chyloni.

Należał do Platformy Obywatelskiej. Z jej listy bez powodzenia kandydował do rady miejskiej Gdyni w 2006 i do Sejmu w 2007. Następnie z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego kandydował także bezskutecznie do sejmiku województwa pomorskiego w 2010 i do Sejmu w 2011, a w 2014 uzyskał mandat radnego sejmiku. W 2015 i 2019 ponownie kandydował do Sejmu. Wstąpił w międzyczasie do PSL. W 2018 nie odnowił mandatu radnego.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe