[WIDEO] Żenujące... Kadyrow publikuje nagranie z sobowtórem Zełenskiego, który ogłasza kapitulację

Przywódca Republiki Czeczeni opublikował Ramzan Kadyrow opublikował w mediach społecznościowych nagranie, na którym bloger wcielający się w prezydenta Ukrainy Wołodymyr Zełenski ogłasza kapitulację. Informację przekazał portal rmf24.pl.
 [WIDEO] Żenujące... Kadyrow publikuje nagranie z sobowtórem Zełenskiego, który ogłasza kapitulację
/ zrzut ekranu z serwisu Telegram

Na opublikowanym nagraniu aktor, który wcielił się w Zełenskiego mówi, że "zgadza się na bezwarunkową kapitulację wszystkich naszych sił zbrojnych na lądzie, morzu i w powietrzu".

Na jego lewym ramieniu widzimy czyjąś rękę, która czasami go naciska. "Zełenski" mówi, że "demilitaryzacja i denazyfikacja" nastąpi w ciągu miesiąca.

Następnie aktor podpisuje dokument kapitulacji hasłem "Achmat to siła" i zamiast swojego podpisu pisze "Z" - symbol rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Kadyrow pod filmem napisał, że "w związku z odepchnięciem sił ukraińskich w Ługańsku", Zełenski podpisał akt bezwarunkowej kapitulacji. Chodzi o podbicie Lisiczańska. Dodał, że w tworzeniu filmu uczestniczyli prorządowi komicy, a w rolę Zełenskiego wcielił się bloger Maks "Kamikadze" Zelia. "Ciąg dalszy nastąpi" - napisał czeczeński przywódca.

Lisiczańsk w rękach Rosjan

Po ciężkich walkach o Lisiczańsk w obwodzie ługańskim Siły Zbrojne Ukrainy były zmuszone wycofać się z zajmowanych pozycji – powiadomił w niedzielę Sztab Generalny ukraińskiej armii w komunikacie opublikowanym na Facebooku.

"Decyzja o wycofaniu się została podjęta w celu zachowania życia ukraińskich obrońców" – zaznaczono w komunikacie 

Podkreślono, że "w warunkach wielokrotnej przewagi rosyjskich wojsk okupacyjnych pod względem artylerii, lotnictwa, wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, amunicji i żołnierzy, kontynuowanie obrony miasta doprowadziłoby do fatalnych następstw".

"Kontynuujemy walkę. Niestety, by osiągnąć powodzenie, nie wystarczą żelazna wola i patriotyzm. Konieczne są środki materiałowo-techniczne" – napisano.

Wpis zakończono słowami: "Wrócimy i z pewnością zwyciężymy!".


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe