Bild: Transfer Lewandowskiego do Barcelony stał się faktem! Podano kwotę

Niemiecki dziennik "Bild" poinformował, że transfer polskiej supergwiazdy w końcu stał się faktem. Najlepszy strzelec Bundesligi ostatniej dekady - Robert Lewandowski - przenosi się do FC Barcelony. Opłata za transfer dla Bayernu ma wynosić 45 milionów euro plus 5 milionów bonusów.
 Bild: Transfer Lewandowskiego do Barcelony stał się faktem! Podano kwotę
/ Wikipedia - Sven Mandel / CC BY-SA 4.0

Według informacji BILD, do końca targowano się o tę sumę: Barça oferowała 45 milionów na stałe lub 40 milionów plus 10 milionów bonusów. W końcu udało się osiągnąć porozumienie.

Jak na zawodnika w wieku Lewandowskiego, któremu pozostał tylko rok kontraktu, to imponująca suma - podkreśla "Bild". Zdaniem dziennikarzy Lewandowski podpisze czteroletni kontrakt z Barçą - do 2026 roku. 

Polski piłkarz w niedzielę - po dokonaniu wszystkich niezbędnych badań i podpisaniu umowy - uda się na tournée po USA z Barceloną, a następnie poleci bezpośrednio do Miami, zamiast dołączyć do Bayernu na zgrupowanie w Waszyngtonie. W nocy Lewandowski podziękował swojemu agentowi Pini Zahaviemu, bez którego transakcja nie byłaby możliwa. Sam Zahavi podobno opisuje tę transakcję jako jedną z najtrudniejszych i największych w swojej długiej karierze. 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe