Transfer Lewandowskiego do FC Barcelony. Tak zareagowali Niemcy

W piątek wieczorem media informowały, że że transfer polskiej supergwiazdy w końcu stał się faktem. Najlepszy strzelec Bundesligi ostatniej dekady - Robert Lewandowski - przenosi się do FC Barcelony. Sprawa budzi duże emocje w niemieckich mediach.
 Transfer Lewandowskiego do FC Barcelony. Tak zareagowali Niemcy
/ Wikipedia CC BY-SA 3.0

Opłata za transfer dla Bayernu ma wynosić 45 milionów euro plus 5 milionów bonusów. Wg. informacji dziennika "Bild", do końca targowano się o tę sumę: Barça oferowała 45 milionów na stałe lub 40 milionów plus 10 milionów bonusów. W końcu udało się osiągnąć porozumienie.

Czytaj więcej: Bild: Transfer Lewandowskiego do Barcelony stał się faktem! Podano kwotę

Niemieckie media komentują

Serwis Kicker.de podkreśla, że po tym jak Lewandowski się zachowywał po powrocie do treningów, ani piłkarz, ani zarząd Bayernu Monachium nie chcieli zatrzymywać go w stolicy Bawarii "dłużej niż to konieczne".

"Przynajmniej nie po tym co się zdarzyło: publiczne oświadczenia, bycie apatycznym na treningach, wewnętrzna krytyka ze strony gracza" - komentuje kicker.de.

Sport1.de wskazuje nazywa sprawę polskiego napastnika jako "koniec nieustannego pokera".

"Wszystkie targi i negocjacje skończone - nieustanny poker wokół Roberta Lewandowskiego skończony, odejście do FC Barcelona jest przypieczętowane" - opisuje sport1.de i wskazuje, że głównym "wywierającym presję" był agent Lewandowskiego Pini Zahavi.

Z kolei abendzeitung-muenchen.de wskazuje, że z punktu widzenia polskiego piłkarza przejście do Barcelony jest "perfekcyjnym rozwiązaniem".

"Przez ostatnie dni były poszlaki, by twierdzić, że zmiana Bayernu na FC Barcelonę dla światowej klasy piłkarza, Roberta Lewandowskiego wydaje się być perfekcyjnym rozwiązaniem" - czytamy. Abendzeitung-muenchen.de wskazuje, że 33-latek jest oczekiwany w Barcelonie i "taki był cel każdego zaangażowanego".


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe