"Lodówka z Ukrainy". Żenujaca wpadka rosyjskiej propagandy

Rosyjska propaganda bardzo aktywnie działa również w sieci. Jedna z prokremlowskich youtuberek opublikowała na swoim kanale materiał, w którym miała przedstawić rosyjską rodzinę, która w wyniku konfliktu na terytorium Ukrainy miała stracić bliskiego członka rodziny, lecz na materiale prędko zauważono jeden bardzo ważny szczegół.
Ukraińska lodówka
Ukraińska lodówka / YouTube/zrzut ekranu/kanał: Szichman

Na kanale blogerki Szichman pojawił się materiał przedstawiający rodzinę z obwodu irkuckiego, która straciła syna. Rodzina opłakiwała młodego mężczyznę i podkreślała na nagraniu, że w życiu był dobrym człowiekiem. Blogerka w materiale zwracała także uwagę na skromne życie rodziny.

W pewnym momencie kamera znalazła się w kuchni i to tam wielu widzów mogło się mocno zaskoczyć. Okazało się, że na lodówce, która stała w kuchnie irkuckiej rodziny jest lodówka z napisem w języku ukraińskim "2 lata gwarancji". Jest to dziwne choćby z tego powodu, że rodzina mieszka prawie 4.5 tysiąca kilometrów od Ukrainy.

Od dawna w mediach mówi się o tym, że Rosjanie na terytorium Ukrainy dopuszczają się grabieży. Ich łupami, które następnie trafiają do Rosji są takie przedmioty jak pieniądze, sprzęt AGD, biżuteria i nawet zabawki. Dowodem na to mają być przechwycane rozmowy rosyjskich żołnierzy oraz nagrania z kamer.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe