"Scholz zwariował". Internauci odpowiadają na żądania kanclerza Niemiec

W tekście opublikowanym na łamach "Gazety Wyborczej" kanclerz Niemiec Olaf Scholz odgraża się w sprawie suwerenności państw narodowych należących do Unii Europejskiej. Sprawa wywołała potężne emocje wśród internautów
Olaf Scholz
Olaf Scholz / EPA/CLEMENS BILAN Dostawca: PAP/EPA

"Musimy ją [jedność - red.] koniecznie zachować i pogłębić. Dla mnie oznacza to koniec z egoistycznym blokowaniem europejskich decyzji przez pojedyncze państwa członkowskie. Koniec z narodowymi działaniami w pojedynkę, szkodzącym Europie jako całości. Na narodowe weta, np. w polityce zagranicznej, nie możemy sobie już po prostu pozwolić, jeśli nasz głos ma być słyszalny w świecie konkurujących ze sobą mocarstw" - podsumował kanclerz Niemiec.

Jak odpowiedzieli internauci?

- To już nie Kanclerz Scholz, to Darth Scholzious

- pisze red. Daniel Liszkiewicz

- Kraj, który swoją egoistyczną i sprzeczną z interesami innych krajów Europy Środkowej polityka energetyczna doprowadził do większego uzależnienia od Rosji, teraz chce pozbawić mniejsze gospodarki możliwości blokowania takich działań na forum UE.

- pisze Piotr Arak

- Obawiam się, że Polska diagnoza jest diametralnie inna: oddanie poważnych decyzji w polityce zagranicznej w ręce środowiska, które popełniło tak kardynalne błędy w stosunkach z Rosją i nie posiada należytej perspektywy, osłabiałoby bezpieczeństwo RP.

- pisze doradca Prezydenta RP Jakub Kumoch

- Scholz zwariował

- pisze Cezary Krysztopa


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe