Prezydent Duda odznaczony Złotym Orderem Olimpijskim

Prezydent Andrzej Duda w sobotę w Krakowie został uhonorowany Złotym Orderem Olimpijskim. Odznaczenie wręczył mu Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) Thomas Bach podczas uroczystości otwarcia Klubu Olimpijskiego w historycznych salach Hotelu Francuskiego.
 Prezydent Duda odznaczony Złotym Orderem Olimpijskim
/ PAP/Art Service 2

Dziękując za wyróżnienie prezydent podkreślił, że idea olimpijska jest mu bardzo bliska.

– Cieszy mnie każda okazja spotkania z rodziną olimpijską – powiedział prezydent, który uczestniczył w uroczystości otwarcia Klubu Olimpijskiego w Krakowie. Jak dodał, dużą satysfakcją jest dla niego fakt, że to właśnie jego rodzinne miasto jest siedzibą Klubu. 

"Czysty sport, gdzie wszystko zależy od człowieka i siły jego ducha to dziś kwintesencja sportu olimpijskiego na światowym poziomie" - powiedział Duda.

Komitet Olimpijski powstał w celu zorganizowania przygotowań polskich sportowców do igrzysk olimpijskich 1920. Sytuacja polityczne, a zwłaszcza wojna polsko-sowiecka, sprawiły jednak, że debiut polskiej reprezentacji nastąpił dopiero w 1924 roku. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Co to za język? Tusk o oczyszczaniu Polski z brudu Wiadomości
Co to za język? Tusk o "oczyszczaniu Polski z brudu"

Szef PO Donald Tusk podczas spotkania w Krośnie Odrzańskim zobowiązał się do tego, że jego formacja "oczyści Odrę". To ma wymiar praktyczny dotyczący Odry, ale ma też wymiar uniwersalny, symboliczny, bo trzeba Polskę oczyścić z tego brudu – brudu materialnego i brudu w polskim życiu publicznym – mówił Tusk.

„Białoruska opozycja zaczęła dopuszczać do siebie myśl, że protest pokojowy już się wyczerpał” Wiadomości
„Białoruska opozycja zaczęła dopuszczać do siebie myśl, że protest pokojowy już się wyczerpał”

„Białoruska opozycja zaczęła dopuszczać do siebie myśl, że protest pokojowy już się wyczerpał i nie należy wzbraniać się przed tym, że trzeba będzie zademonstrować siłę, albo na jakimś etapie w przyszłości jej użyć. Jest to wręcz kopernikański przewrót w myśleniu białoruskiej opozycji. Wcześniej, jeśli takie pomysły się pojawiały, to ich autorzy byli szufladkowani jako prowokatorzy i osoby chcące zaszkodzić, a nie pomóc” - powiedział w Poranku „Siódma9” redaktor Michał Potocki („Dziennik Gazeta Prawna”).

Niemcy: Scholz przed komisją śledczą. Kanclerz nie pamięta rozmów z podejrzanym w aferze podatkowej Wiadomości
Niemcy: Scholz przed komisją śledczą. Kanclerz "nie pamięta" rozmów z podejrzanym w aferze podatkowej

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz stanął w piątek przed komisją śledczą parlamentu Hamburga, aby wyjaśnić, czy jako burmistrz miasta w latach 2011-2018 miał wpływ na decyzję o umorzeniu podatku w wysokości 47 mln euro prywatnemu bankowi Warburg. Scholz zaprzeczył by doszło do wykorzystania „wpływów politycznych” i dodał, że rozmów z głównym podejrzanym, szefem banku Christianem Oleariusem „nie pamięta”.

Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe