[Najnowszy sondaż] Wirtualna Polska twierdzi, że "PiS naprawdę traci przewagę". Tymczasem poparcie nie uległo zmianie

„PiS naprawdę traci przewagę” – brzmi tytuł artykułu Wirtualnej Polski, w którym opublikowano wyniki najnowszego sondażu United Surveys dla WP. Co więcej w treści artykułu dziennikarze portalu podkreślają, że "PiS naprawdę jest w tarapatach". Tymczasem jak wynika z opublikowanego badania - poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości od ubiegłego miesiąca nie uległo zmianie.
 [Najnowszy sondaż] Wirtualna Polska twierdzi, że
/ PAP/Radek Pietruszka

Z najnowszego badania, wykonanego przez United Surveys dla Wirtualnej Polski, wynika, że poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości od ubiegłego miesiąca nic się nie zmieniło. Gdyby wybory do parlamentu odbyły się w ten weekend na PiS zagłosowałoby 34,2 proc. ankietowanych.

Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska z 25,9 proc. (wzrost o 0,4 pkt proc. więcej niż miesiąc temu.

Na trzecim - Lewica z poparciem 9,8 proc. (wzrost o 0,6 pkt proc.). 

Na czwartym miejscu znalazło się ugrupowanie Szymona Hołowni - Polska 2050. Cieszy się ono poparciem 9,4 proc. badanych (wzrost o 2,4 pkt proc.).

Do Sejmu dostaliby się jeszcze politycy PSL - Koalicja Polska. Zagłosowałoby na nich 6,3 proc. badanych (wzrost o 1,1 pkt proc.).

Poza Sejmem, jak wynika z badania United Surveys, znalazłaby się Konfederacja, która cieszy się 4 proc. poparciem (spadek o 1,3 pkt proc.).

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe