Nowe informacje ws. porwania 14-latki w Poznaniu

Poznański sąd podjął w poniedziałek decyzją o tymczasowym aresztowaniu dwojga podejrzanych w sprawie m.in. uprowadzenia i pozbawienia wolności oraz zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem 14-latki w Poznaniu – poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.
 Nowe informacje ws. porwania 14-latki w Poznaniu
/ grafika własna

39-letnia kobieta, oraz 17-latek zostali aresztowani na trzy miesiące.

Kobiecie i 17-latkowi przedstawiono zarzuty m.in. uprowadzenia i pozbawienia wolności małoletniej, oraz zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem 14-latki w Poznaniu. Grozi im do 15 lat więzienia.

"Podejrzani składali wyjaśnienia. 17-latek przyznał się, opisał przebieg zdarzenia. Kobieta także opisała przebieg zdarzenia, oświadczyła, że się nie przyznaje, ale z treści tych wyjaśnień wynika, że częściowo się do tych zarzutów przyznaje" – powiedział PAP w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak.

Do zdarzenia doszło w piątek po południu; matka dziewczynki zgłosiła się na komisariat i powiedziała, że jej córka została zabrana samochodem spod jednego z marketów znajdujących się na poznańskich Winogradach. Po około dwóch godzinach poszukiwań 14-latkę odnaleziono w Złotnikach koło Poznania.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe