„Ultimatum Michnika”. Ujawniono nagranie

Portal tvp.info ujawnił kolejne nagranie ze spotkania redakcji „Gazety Wyborczej” z zarządem Agory. – Bez tego będzie permanentny, toksyczny układ i konflikty będą wybuchały co chwila – ma przekonywać na nagraniu Adam Michnik.
 „Ultimatum Michnika”. Ujawniono nagranie
/ zrzut ekranu z TVP Info

Portal tvp.info publikuje kolejny fragment „taśm Wyborczej”. Wątek dotyczy uzyskania stanowiska członka zarządu dla zaufanego człowieka. Takie żądanie miał wysunąć Adam Michnik.

Jak podaje portal tvp.info – Michnik miał przekonywać, że jeżeli nie zostaną spełnione przedstawione warunki, „Gazeta Wyborcza” podejmie działania przeciwko Agorze. Jest mowa o opublikowaniu krytycznego tekstu na pierwszej stronie „Wyborczej”.

CZYTAJ TAKŻE: Portal tvp.info ujawnił taśmy „Wyborczej”. „Kłótnia o wpływy, władzę, pieniądze” i „zespół do tropienia Obajtka” [WIDEO] 

 

– Liczy się tylko jedno. Czy wy macie świadomość, że jeśli chcecie współpracować z „Gazetą Wyborczą”, to musicie się zgodzić na to, że do zarządu przyjdzie ktoś, kto będzie z redakcją skonsultowany i zaakceptowany? (…) To nie może być przypadkowa osoba wzięta z rynku – ma stwierdzić Adam Michnik. – Bez tego będzie permanentny, toksyczny układ i konflikty będą wybuchały co chwila – miał dodać dalej. 

– My nie chcemy znaleźć się w sytuacji, że na pierwszej stronie „Gazety Wyborczej” znajdzie się artykuł „na czym polega konflikt zarządu Agory z redakcją «Gazetą Wyborczą»”. Nie chcemy być w takiej sytuacji, nie stawiajcie nas pod ścianą, nie stawiajcie nas, bo się nie cofniemy – miał kontynuować szef „GW”.

– Jeżeli to wynegocjujemy, to jest światło w tunelu. Światło w tunelu, bo dotychczas z wami każda rozmowa była taka jak z komunistami o kierowniczej roli partii [śmiech]. O Trockim wolno rozmawiać, ale o tym, kur*a, nie wolno, o tym nie wolno. Otóż to, co w gestii zarządu, to jest święte jak hostia dla katolików. To jest po prostu coś tak nadzwyczajnego, że… Co? Ty będziesz negocjował z kimś innym, kto ma w zarządzie być? Otóż tak. Jeżeli chcesz wyjść z tego z twarzą, to będziesz to negocjował. Jeżeli na to się zgodzisz i wynegocjujesz, to będzie wielki krok do przodu. (…) Na razie ja oczekuję od ciebie jednej deklaracji, że gotów jesteś wynegocjować z nami członka zarządu, który będzie odpowiedzialny za wszystko, co jest związane z funkcjonowaniem redakcji – miał mówić Michnik, zwracając się do prezesa Agory Bartosza Hojki.

Bartosz Hojka miał starać się tłumaczyć Michnikowi, że zarząd się nie wybiera sam.

– Tak, tak, kierownicza rola partii też była wpisana do konstytucji. Bartek, przestań szklić. Doskonale wiesz, że jeżeli będzie taka wola polityczna twoja i nasza, to jest to do przeprowadzenia – miał skwitować z kolei Michnik. 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe