Zwrot w sprawie Konfederacja kontra Facebook? Jest decyzja sądu. „Mamy pierwszy sukces”

„Mamy pierwszy sukces w procesie Konfederacja kontra Facebook. Sąd udzielił nam zabezpieczenia, zakazując Facebookowi ograniczania wyświetleń strony Konfederacji przez cały czas procesu” – oświadczył Michał Wawer, skarbnik Konfederacji.
 Zwrot w sprawie Konfederacja kontra Facebook? Jest decyzja sądu. „Mamy pierwszy sukces”
/ fot. Pixabay / Twitter

Przypomnijmy, że 5 stycznia 2022 r. Facebook zablokował oficjalny fanpage Konfederacji liczący przeszło 670 tys. obserwujących, uzasadniając to wielokrotnym naruszeniem zasad platformy w sprawie treści o epidemii koronawirusa oraz mowy nienawiści.

CZYTAJ TAKŻE: Waldemar Krysiak: Czas uregulować status prawny Facebooka„Do @KONFEDERACJA_ nie przekazano żadnego uzasadnienia. Co więcej, @Meta działa w tak absurdalny sposób, że jak usunie jakiś materiał to nie wyjaśnia ani dlaczego usunęli ani nawet co (!) usunęli. Informują tylko kiedy usunęli. Nie jest więc możliwe z ich działań wyciągać wniosków [pisownia oryginalna – przyp. red.]” – pisał wówczas jeden z liderów ugrupowania Krzysztof Bosak.

Jest pierwsza decyzja sąduW środę 3 sierpnia, po niemal ośmiu miesiącach od usunięcia strony Konfederacji, partia pochwaliła się na Twitterze, że odniosła „pierwszy sukces w procesie Konfederacja kontra Facebook”. Jak przekazał skarbnik partii Michał Wawer, sąd udzielił ugrupowaniu zabezpieczenia, zakazując Facebookowi ograniczania wyświetleń strony Konfederacji przez cały czas procesu.

„W procesie przeciwko Facebookowi walczymy o normalne funkcjonowanie całej polskiej sceny politycznej! Domagamy się od sądu wiążącego ustalenia, że Facebookowi nie wolno usuwać wpisów ŻADNEJ partii, posłów czy kandydatów, jeżeli wpisy nie naruszają polskiego prawa” – dodał Wawer.

Zapytany przez jednego z internautów o to, czy postanowienie sądu jest natychmiastowo wykonalne, odparł twierdząco. Oznacza to, że Facebook powinien pozwolić na dalsze działanie fanpage’a Konfederacji.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe