Kupiłeś ten soczek dziecku? Uwaga, Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega

Państwowa Inspekcja Sanitarna wydała ostrzeżenie dotyczące popularnego soku dla dzieci marki „HiPP 100% słodkie jabłka po 4 miesiącu 200 ml”. Działania Państwowej Inspekcji Sanitarnej związane są ze skargą konsumenta, która została złożona w tej sprawie.
 Kupiłeś ten soczek dziecku? Uwaga, Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega
/ pixabay.com/sok

Szkodliwe cząstki w soku „HiPP 100% słodkie jabłka po 4 miesiącu”.

W produkcie „HiPP 100% słodkie jabłka po 4 miesiącu 200 ml” stwierdzono występowanie cząstek o właściwościach magnetycznych w określonej poniżej partii produktu. Na tej podstawie stwierdzono, że sok nie jest zdatny do spożycia przez kogokolwiek.

Państwowa Inspekcja Sanitarna podała dokładne dane dotyczące opisywanego produktu: nazwa produktu: HiPP 100% Słodkie Jabłka po 4 miesiącu 200 ml, numer partii: LA98967, data minimalnej trwałości: 31.10.2023, wyprodukowano w UE dla HiPP Polska sp. z o.o., ul. Giełdowa 1, 01-211 Warszawa.

W związku z powstałą sytuacją HiPP Polska sp. z o.o. zablokowała wydawanie produktów z magazynu i poinformowała o zaistniałej sytuacji podmioty, z którymi ma zawartą współpracę, aby zablokować sprzedaż produktów do momentu wyjaśnienia sprawy.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzą postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie we współpracy z podmiotem odpowiedzialnym za produkt – poinformowała na swojej stronie Państwowa Inspekcja Sanitarna.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe