„No nie, czy pan mówi po polsku?” Minister Czarnek nie wytrzymał w rozmowie z dziennikarzem TVN [WIDEO]

Histeria wiodących mediów wokół podręcznika prof. Roszkowskiego wciąż nie ustaje. Tym razem dziennikarz TVN24 przeprowadził rozmowę z szefem resortu edukacji Przemysławem Czarnkiem, w której wielokrotnie zadawał ministrowi to samo pytanie. – Panie, czy pan mówi po polsku? – nie wytrzymał w pewnym momencie Przemysław Czarnek.
 „No nie, czy pan mówi po polsku?” Minister Czarnek nie wytrzymał w rozmowie z dziennikarzem TVN [WIDEO]
/ screen video Twitter

Spięcie dziennikarza TVN z ministrem Czarnkiem

– Jak tam „Historia i Teraźniejszość”, nowy podręcznik? – spytał ministra dziennikarz TVN.

To niech pan sobie przeczyta. Ja nie czytam, bo podręcznik jest skierowany dla dzieci i dla nauczycieli, a nie dla ministrów. Przecież pan wie, jak wygląda procedura dopuszczenia podręcznika

– odparł polityk.

– Ja wiem, że są ludzie od tego i tak dalej, ale pan jako szef resortu nie był zainteresowany, co tam jest? – dopytywał redaktor.

Byłem zainteresowany tymi przekłamaniami, które robiliście, i to przeczytałem rzeczywiście, natomiast podręcznik jest czytany przez rzeczoznawców, ekspertów, ja nie jestem historykiem. Pan jest historykiem?

– odparł Przemysław Czarnek.

– Absolutnie. Ja mam wykształcenie filmowe, ale ciekawość świata mnie zmusiła do tego, żeby przeczytać ten podręcznik. Czyli pan go nie widział, nie czytał go pan? – powtórzył swoje pytanie redaktor.

Proszę pana, ile razy będzie mnie pan pytał o podręcznik, o którym mówiłem, że wielokrotnie go przeglądałem po kłamstwach, które produkowaliście na jego temat?

– spytał minister.

– Przeglądał, ale pan nie czytał – odparł dziennikarz TVN.

Panie, czy pan mówi po polsku? – zirytował się minister. – No to jak przeglądałem, to chyba po to, żeby przeczytać to, co przekłamaliście, tak? Dziękuję bardzo

– zakończył rozmowę Przemysław Czarnek.

Histeria wokół podręcznika prof. Roszkowskiego

Przypomnijmy: od pierwszego września, wraz z początkiem nowego roku szkolnego, w polskich szkołach pojawił się nowy przedmiot – historia i teraźniejszość, który zastąpił wiedzę o społeczeństwie (WOS). Autorem podręcznika dopuszczonego do nauczania nowego przedmiotu jest kawaler Orderu Orła Białego, uznany prof. Wojciech Roszkowski. Nowy podręcznik wzbudził jednak liczne kontrowersje; głównie wśród niektórych komentatorów i polityków opozycji. 

Atak odbywa się pod pretekstem półprawd i manipulacji. Rzekomej „promocji pedofilii” w podręczniku, co w istocie jest opisem flirtu z pedofilią jednego z wiodących lewicowych polityków niemieckich i liberalnego „autorytetu” Daniela Cohn-Bendita czy rzekomego „ataku na dzieci z in vitro” w istocie traktującego o konsekwencjach odrywania rodzicielstwa od naturalnej miłości rodzicielskiej.

Czytaj więcej: Histeria na punkcie książki prof. Roszkowskiego. Burmistrz Ustrzyk Dolnych ZAKAZAŁ korzystania z podręcznika

Czytaj więcej: Nieprawdopodobna histeria wokół podręcznika prof. Roszkowskiego. Opublikował, jak strzela do książki [WIDEO]
 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe