Szwedzcy Zieloni ostro do niemieckich Zielonych: "Jeśli wyłączycie atom..."

Na początku września ciekawy dialog ekologów można było zaobserwować na Twitterze. Przedstawiciel szwedzkich Zielonych przekazał szefowej niemieckich Zielonych, że jeśli ci dążą to wyłączania atomu w Niemczech, to będzie zalecał rządowi w Sztokholmie odcięcie połączenia energetycznego z Niemcami. „Solidarność działa tylko tak długo, jak długo nikt sam nie wyrządza sobie krzywdy” - podkreślił Szwed.
 Szwedzcy Zieloni ostro do niemieckich Zielonych:
/ pixabay.com - elektrownia jądrowa | Britta Hasselmann - screen Twitter

"Energia jądrowa jest technologią wysokiego ryzyka i należy z nią skończyć" - rozpoczęła swój wpis na Twitterze Britta Hasselmann, niemiecka polityk, przewodnicząca frakcji Zielonych w Bundestagu.

Wycofanie energii jądrowej do 31.12.2022 r. zostało ustalone i obowiązuje. Dobrze, że test wytrzymałościowy po raz kolejny pokazuje, że decyzja o operacji wydłużania nie jest konieczna

- napisała Hasselmann. Dodała, że debata publiczna na temat energii jądrowej "przesłania widok na naprawdę niezbędne środki, które zwiększają potencjał odnawialnych źródeł energii i oszczędzają energię". 

Należy teraz skupić się na pełnym wykorzystaniu tych skutecznych środków

- podsumowała.

Ostra reakcja szwedzkich Zielonych

Okazało się, że jej wpis doczekał się mocnej kontry ze strony Take Aanstoota, przedstawiciela szwedzkich Zielonych.

Jeśli Niemcy nie wezmą odpowiedzialności za swoje bezpieczeństwo energetyczne, zaproponuję naszemu rządowi odcięcie kabla bałtyckiego. Solidarność działa tylko tak długo, jak długo nikt sam nie wyrządza sobie krzywdy

- krótko i dosadnie skomentował Take Aanstoot.

Widziałem w życiu wiele dissów na Zielonych, ale ten jest epicki.

- skomentował rozmowę polski ekspert ds. energetyki Jakub Wiech.

 


 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe