Wielki sukces Ukraińców! Rosyjscy blogerzy przyznają: Rosjanie uciekają z Iziumu

W rosyjskojęzycznym kanałach na Telegramie pojawia się coraz więcej informacji o tym, że rosyjskie wojska wycofały się z miasta Izium tuż po wkroczeniu Ukraińców. Wcześniej doradca szefa rady obwodowej Natalia Popowa poinformowała, że siły Zbrojne Ukrainy wyzwoliły Kupiańsk w obwodzie charkowskim.
Ukraińskie wojsko  Wielki sukces Ukraińców! Rosyjscy blogerzy przyznają: Rosjanie uciekają z Iziumu
Ukraińskie wojsko / Armia Ukrainy / fot. Flickr / 7th Army Training Command

 

● 19:20 Pojawiają się doniesienia o zdobyciu przez wojska ukraińskie miasta Wołczańsk. 

 

 18:35  Siły ukraińskie są w Iziumie w obwodzie charkowskim. 10 września to dzień wyzwolenia Iziumu z rąk wojska rosyjskiego - powiedział zastępca mera tego miasta na wschodzie Ukrainy Wołodymyr Macokin. 

● 17:30  Radni dzielnicy Łomonosowskiej w Moskwie zaapelowali do prezydenta Rosji Władimira Putina, by ustąpił z urzędu - przekazał w sobotę portal Ukrinform. 
 

● 17:20  " Wszystkie terytoria Ukrainy zostaną wyzwolone, a Charków zostanie odbudowany" - przekazała Maria Avdeeva, ukraińska ekspertka ds. dezinformacji. 

 

 

● 17:07 Pojawia się wiele zdjęć ukraińskich żołnierzy w wyzwolonym mieście. 

 

● 16:48 Nagranie z Kupiańska opublikowane przez ukraińskie ministerstwo obrony narodowej. 

Український прапор над звільненою Балаклією! Слава Україні! Героям Слава! Разом до перемоги!

Opublikowany przez Сухопутні війська ЗС України Sobota, 10 września 2022

 

● 16:35  W jednej z wiosek, wyzwolonych z rąk wojsk rosyjskich w obwodzie charkowskim, znaleziono dwa ciała cywilów ze śladami tortur i ranami postrzałowymi - przekazało w sobotę biuro prokuratora generalnego Ukrainy.

● 15:30 Rosjanie w panice uciekają z jadącego czołgu. Pokazano nagranie

● 15:02 Wciąż czekamy na oficjalne potwierdzenie doniesień przez Siły Zbrojne Ukrainy.

15:00 Były „minister obrony” tzw. „Donieckiej Republiki Ludowej” Igor Striełkow – ps. Girkin przyznał za pośrednictwem swojego Telegrama, że „według wielu raportów rosyjskie wojska pospiesznie opuściły Izium”.

● 14:30 Nieoficjalnie: Rosjanie wycofali się z Iziumu, a także z Łymania. W ciągu doby Ukraińcy podwoili odbite Rosji terytorium. Rosyjski bloger ZOKA przyznał na Twitterze, że Rosjanie stracili w 4 dni stracili więcej terytorium niż "wyzwolili" w 3 miesiące. 

● 13:30 SBU publikuje zdjęcia z Kupiańska.

● 12:38 Pojawiają się pierwsze nagrania z odbitego sobotnim rankiem Kupiańska.

12:15 W tym samym czasie najpopularniejsi rosyjscy blogerzy piszą o wycofaniu się rosyjskich wojsk z miasta Izium. „Brak możliwości zapewnienia zaopatrzenia i obawa przed okrążeniem miało być powodem ucieczki Rosjan z Izium” – twierdzą rosyjscy komentatorzy. Taki scenariusz oznaczałby, że ukraińska kontrofensywa w obwodzie charkowskim zakończyła się dużym sukcesem.

12:10 Pojawia się coraz więcej informacji o tym, że ukraińskie wojska weszły do centrum miasta Izium, kluczowego wezła logistycznego dla sił rosyjskich.

● 10:30 Informację przekazał także Illia Ponomarenko, dziennikarz Kyiv Independent, który opierając się na źródłach w SZU przekazał, że Rosjanie „w zasadzie nie stawiali oporu”. „Miasto żyje i jest nienaruszone” – przekazał w kolejnej wiadomości i załączył nagranie. Analitycy zwracają uwagę, że chodzi o lewobrzeżną część blisko 30-tysięcznego Kupiańska, znajdującego się nad rzeką Oskoł. Rosjanie najprawdopodobniej uciekli na drugą stronę rzeki, a most łączący obie części miasta został zniszczony.

● 10:00 Popowa opublikowała zdjęcie sprzed urzędu miasta Kupiańsk przedstawiające czterech ukraińskich żołnierzy trzymających flagę


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe