Agnieszka Romaszewska: Mnie zaś jednak o wiele bardziej podejrzany wydaje się gen. Pytel

- Mam spore doświadczenie w obserwowaniu operacji służb specjalnych - (nie takie jak gen. Pytel?ale jednak). Zdaniem Pytla najbardziej podejrzany jest Michał Dworczyk (albo sam Morawiecki). Mnie zaś jednak o wiele bardziej podejrzany wydaje się gen. Pytel. - pisze Agnieszka Romaszewska na Twitterze.
Agnieszka Holland Agnieszka Romaszewska: Mnie zaś jednak o wiele bardziej podejrzany wydaje się gen. Pytel
Agnieszka Holland / Screen YT Salve Net

- A swoją drogą takiego prymitywnego, nonsensownego i przeczącego najprostszym faktom bełkotu, jak w wywiadzie pana Pytla - dawno nie czytałam.  Do tego inkrustowanego „niby fachowym” słownictwem.

- pisze Romaszewska

 

Wywiad Pytla

Były szef wywiadu wojskowego za czasów Donalda Tuska gen. Piotr Pytel udzielił Gazecie Wyborczej "wstrząsającego" wywiadu, w którym oskarżył PiS o "agenturalność" wobec Rosji.

- Wszystko, co się stało w Polsce po 2015 r., wpisuje się w rosyjskie interesy na tym obszarze. A nasze służby pozostawiły polskie państwo w obliczu zagrożenia ze strony Rosji nagie i pozbawione ochrony.

- mówi Pytel Wyborczej, który uważa, że "w PiS jest mocne zaplecze agenturalne działające dla Rosji" sugerując, że za pośrednictwem PiS Rosja realizuje swoje interesy w Polsce.

Według niektórych komentatorów teorie Pytla przypominają teorie Tomasza Piątka, który jest wyśmiewany przez wielu jako "analityk", który przy pomocy "wstrząsających" grafów, potrafi z Putinem połączyć w zasadzie każdego. Co ciekawe gen. Pytel znany jest z afery sprzed kilku lat, kiedy to po wejściu na rozkaz szefa MON do pomieszczeń Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO, ujawniono między innymi zdjęcia byłego już szefa SKW gen. Pytla i Janusza Noska w marynarskich czapkach z krążownika "Autora", które miały być zrobione podczas wizyty w Petersburgu w 2013 oku. W 2016 roku Gazeta Polska pisała, że Pytel i szef jego gabinetu mieli się spotykać z rezydentem rosyjskiego wywiadu w Polsce.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe