Rosjanie uciekają, Moskwa świętuje, były szef prorosyjskich bojówek w Doniecku wściekły

Trwa ukraińska kontrofensywa w wyniku której Ukraińcy odzyskali już między innymi strategicznie położone miasto Izium, a nieoficjalne informacje mówią o walkach na terenie donieckiego lotniska i ucieczce szefa separatystycznej "republiki" Denisa Puszylina. W tym czasie Moskwa hucznie świętuje rocznicę założenia miasta
Rosyjski transport wojskowy na północy Ukrainy Rosjanie uciekają, Moskwa świętuje, były szef prorosyjskich bojówek w Doniecku wściekły
Rosyjski transport wojskowy na północy Ukrainy / EPA/RUSSIAN DEFENCE MINISTRY PRESS SERVICE/HANDOUT HANDOUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES Dostawca: PAP/EPA

- I tak - dziś wieczorem stolica naszej Ojczyzny - miasto Moskwa - zasalutuje oddanie Bałaklei, Izyum i połowy Kupyńska wrogowi 25 tysiącami fajerwerków z dużej wysokości.

- komentuje Igor Girkin vel Striełkow, były oficer rosyjskiego Specnazu GRU, obecnie popularny i krytyczny wobec Kremla z pozycji "jastrzębich" bloger.

- Otwarcie diabelskiego młyna. Mocno i wyraźnie. Bez paniki

- szydzi Girkin/ Striełkow odnosząc się do otwarcia przez Putina w Moskwie wielkiego diabelskiego młyna akurat w dniu porażki rosyjskiej armii.

 

Girkin/ Striełkow

W 2014 roku Girkin/ Striełkow był głównodowodzącym prorosyjskich separatystów w Doniecku, a później "ministrem obrony" separatystycznej tzw. "Donieckiej Republiki Ludowej" i szefem sztabu jej "sił zbrojnych".

Jego domniemany profil na Twitterze, który śledzi prawie 180 tysięcy twitterowiczów, stał się jednak z czasem również platformą krytyki rosyjskich sił zbojnych.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe