54. sesja Rady Miasta w Kraśniku w barwach NSZZ „Solidarność”

Brak dialogu w sprawach pracowniczych zmusił związki do podjęcia radykalnych działań. Przez wiele lat pracownicy wykazywali wyjątkowe zrozumienie dla trudnej sytuacji, godząc się na brak podwyżek, zawieszając min. fundusz socjalny. Z roku na rok realne place pracowników są coraz niższe.
Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” uznała, że nie może być dalszej zgody na takie obniżenie poziomu płac pracowników. Już dziś większość zatrudnionych w MPK ociera się o płacę minimalną.
Rada Miasta kilka lat temu z ochotą fundowała szerokie ulgi bezpłatnych przejazdów dla korzystających z komunikacji miejskiej, stąd min. dziś takie problemy finansowe MPK. Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” uważa, że kosztów tych przywilejów nie może ponosić 32 pracowników MPK. Trudna sytuacja finansowa MPK wymaga zdecydowanej pomocy ze strony samorządu.
Firmie potrzebne są działania, które będą miały wymiar długofalowy. Niestety od kilkunastu lat mamy doraźną pomoc, takie łatanie ubytków w formie pokrywania strat. Subwencja od kilku lat jest na tym samym poziomie, mimo corocznej inflacji i wzrostu cen paliw. OZ NSZZ„S" w MPK uznaje, że dalszego obniżania poziomu płac być nie może i w przypadku braku działań ze strony właściciela nie wyklucza wejścia w spór zbiorowy.