„To patriotyzm? Blokowanie funduszy dla Polski jest patriotyzmem?” Tusk zaorany na spotkaniu w Piasecznie [WIDEO]

Podczas spotkania Donalda Tuska z wyborcami w Piasecznie głos zabrał mężczyzna, który miał do powiedzenia przewodniczącemu PO wiele gorzkich słów.
Piaseczno: spotkanie Donalda Tuska z wyborcami „To patriotyzm? Blokowanie funduszy dla Polski jest patriotyzmem?” Tusk zaorany na spotkaniu w Piasecznie [WIDEO]
Piaseczno: spotkanie Donalda Tuska z wyborcami / screen video Twitter

Przyznam panu rację: od nas zależy, kto będzie rządził Polską, a od tego, kto będzie rządził Polską, zależy nasz los. Pan powiedział, że pan kocha Polskę. Mam pytanie: na czym polega ta miłość do Polski, jeżeli pana głównym wyznaniem było: „Polskość to nienormalność”; „Polskość mnie uwiera”. „Nareszcie mogę z tego polskiego syfu wyjechać do Europy”. Na tym polega kochanie Polski? Na tym polega miłość do Polski, patriotyzm?

– pytał Tuska mężczyzna. Przypomniał przewodniczącemu PO, że ten nazwał siebie kiedyś „prawdziwym polskim patriotą”.

Czy blokowanie funduszy dla Polski jest patriotyzmem, czy niszczenie polskiego przemysłu jest patriotyzmem? Czy rozbijanie jedności Polaków jest patriotyzmem? Czy dzielenie Polaków na moherów i innych jest patriotyzmem? Nie zgadzam się z panem

– podsumował mężczyzna.

Tusk o rządzie: „Nie są w stanie dogadać się między sobą”

Na spotkaniu w Piasecznie szef PO powiedział m.in., że „nikt nie informował Polaków i nikt nie zaproponował naprawdę takiej strategii, która mogłaby powstrzymać trochę tę presję inflacyjną”.

Mamy dwa razy za wysoką inflację, nie ma żadnego powodu, żeby w Polsce ona wynosiła blisko 20 proc. I już nie ma zupełnie żadnego powodu, żeby Polska była wskazywana jako jedyny dzisiaj kraj w Unii Europejskiej, o którym się mówi, że ta inflacja jeszcze będzie rosła przez wiele, wiele miesięcy

– powiedział Tusk.

Jego obóz – jak wskazał – proponował, żeby zamrozić raty kredytów do wysokości z grudnia zeszłego roku.

Na czas właśnie tej galopującej inflacji i żeby mądrą polityką skłonić i banki, ale także użyć środków państwowych, tak żeby te raty kredytów były jakoś do zniesienia, do wytrzymania przynajmniej w okresie tej największej presji inflacyjnej. Nie skorzystali z tej oferty, z tego pomysłu, zaproponowali wakacje kredytowe, które są pewną ulgą, ale niestety bardzo doraźną. No bo przyjdzie ten ciężar prędzej czy później spłacić

– powiedział.

Dodał, że „wszyscy już eksperci mówią, że nie znają drugiego kraju, w którym polityka banku centralnego by tak bardzo była w konflikcie z polityką rządu”. Według niego „fenomen dzisiejszej władzy” polega na tym, że „obsadzili wszystkie najważniejsze instytucje i spółki koleżkami z jednej partii politycznej, a równocześnie nie są w stanie dogadać się między sobą wobec żadnej istotnej sprawy”.

Skupili tyle władzy w swoich rękach, no komuniści mieli tylko porównywalną ilość władzy, a równocześnie kłócą się przede wszystkim o pieniądze czy o swoje drobne interesy, w sposób który paraliżuje kraj. Weźmy pod uwagę choćby tę sytuację między Kaczyńskim a Ziobrą i właśnie pieniędzmi europejskimi. Mają 100 proc. władzy, mają telewizję publiczną, mają służby specjalne, mają pełną kontrolę nad Sejmem, mają pełną kontrolę nad spółkami Skarbu Państwa, banki upaństwowili, no mają wszystko w swoim ręku. I równocześnie nie są w stanie podjąć żadnej decyzji, bo kłócą się nieustannie, gdzieś tam jak te buldogi pod dywanem i najczęściej kłócą się o pieniądze i o wpływy w tym obozie władzy

– mówił. W jego ocenie rządzący „kompletnie nie myślą o tym, jak tę władzę wykorzystać”.

No jak się ma dużo władzy, warto ją wykorzystać dla ludzi. Czasami dobrze skupić władzę w jednym ręku, po to, żeby podejmować szybkie, czasami trudne decyzje. Oni skupili władzę w rękach jednej partii, tylko po to, żeby nie podejmować decyzji, tylko żeby doić ojczyznę bez opamiętania

– dodał Tusk. (PAP)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Zmasowany rosyjski atak rakietowy na Ukrainie: Odessa bez wody, w obwodzie sumskim wyłączony prąd Wiadomości
Zmasowany rosyjski atak rakietowy na Ukrainie: Odessa bez wody, w obwodzie sumskim wyłączony prąd

Jeśli chodzi o bojkot głosowania w Sejmie nad projektem uchwały uznającej Rosję za państwo sponsorujące terroryzm, mogę powiedzieć tylko, że zdanie parlamentu wyraża się poprzez głosowanie, a nie poprzez brak udziału w nim - powiedział w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.

„Dziennikarze Onetu przekazali jej pieniądze za informacje, które mnie obciążą”. Były prezes Polskiego Związku Tenisowego odpowiada na zarzuty Wiadomości
„Dziennikarze Onetu przekazali jej pieniądze za informacje, które mnie obciążą”. Były prezes Polskiego Związku Tenisowego odpowiada na zarzuty

Były prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński opublikował na Facebooku obszerny wpis, w którym odniósł się do stawianych mu zarzutów dot. molestowania i napaści seksualnych. 

Lewandowski zawieszony. Odwołanie odrzucone Wiadomości
Lewandowski zawieszony. Odwołanie odrzucone

Dla Polaków mistrzostwa świata w Katarze już się zakończyły. Wszystko za sprawą przegranego meczu z Francją (1:3). Nasi piłkarze rozpoczęli pierwsze powroty do kraju. Okazuje się, że przed Robertem Lewandowskim najdłuższy odpoczynek, z racji tego, że komisja ligi podtrzymała karę trzech meczów wykluczenia.

Kaczyński przystał na debatę z Tuskiem. Podał konkretny warunek [WIDEO] Wiadomości
Kaczyński przystał na debatę z Tuskiem. Podał konkretny warunek [WIDEO]

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że zgodzi się na wyborczą debatę z przewodniczącym PO Donaldem Tuskiem, jeżeli debata odbędzie się na uczciwych warunkach.

Donald Tusk wściekły na trzech posłów… Koalicji Obywatelskiej Wiadomości
Donald Tusk wściekły na trzech posłów… Koalicji Obywatelskiej

Donald Tusk miał zagrozić trzem posłom Platformy brakiem miejsca na przyszłych listach wyborczych.

Nauczyciel udostępniał uczniom „książki queer” m.in. o zaletach środowiska sado-maso Wiadomości
Nauczyciel udostępniał uczniom „książki queer” m.in. o zaletach środowiska sado-maso

W Stanach Zjednoczonych w szkole średniej San Juan Hills doszło do skandalu. Transpłciowy nauczyciel języka angielskiego pochwalił się, że prowadzi bibliotekę „książek queer”. Mogą z nich korzystać uczniowie, co wywołało oburzenie wśród rodziców.

Głosowanie nad wnioskiem o wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry. Premier zabiera głos Wiadomości
Głosowanie nad wnioskiem o wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry. Premier zabiera głos

– W głosowaniu nad wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości oczywiście będę bronił Zbigniewa Ziobry, będę bronił spójności Zjednoczonej Prawicy – powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że ZP jest formacją „dużego namiotu”, łączącą różne poglądy.

Niemieckie media: Niemcy na 18. [!] miejscu wśród krajów wspierających Ukrainę Wiadomości
Niemieckie media: Niemcy na 18. [!] miejscu wśród krajów wspierających Ukrainę

„Niemcy nie robią wystarczająco dużo, żeby pomóc Ukrainie, są na 18. miejscu wśród krajów wspierających Kijów” – pisze portal tygodnika „Spiegel”. Niemieccy politycy mówią z kolei o swoim walnym udziale we wsparciu Ukrainy.

Burza w Portugalii. Kibice jednoznacznie: Mają dość Cristiano Ronaldo Wiadomości
Burza w Portugalii. Kibice jednoznacznie: Mają dość Cristiano Ronaldo

Z ankiety przeprowadzonej przez portugalskie media wynika, że kibice mają dość Cristiano Ronaldo. Nawet 70 proc. fanów opowiedziało się przeciwko byłemu zawodnikowi Manchesteru United w wyjściowym składzie reprezentacji Portugalii.

„Tak nie można grać, jesteście zacofani”. Legenda reprezentacji Niemiec atakuje Polaków po meczu z Francją Wiadomości
„Tak nie można grać, jesteście zacofani”. Legenda reprezentacji Niemiec atakuje Polaków po meczu z Francją

150-krotny reprezentant Niemiec Lothar Matthaeus rozmawiał z „Przeglądem Sportowym” w Onecie i skomentował grę Biało-Czerwonych podczas katarskiego mundialu. Nie szczędził przy tym krytycznych słów. „Tak nie można grać, jesteście zacofani” – skwitował.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe