Przemysław Czarnek: Zbigniew Ziobro to najlepszy minister sprawiedliwości

– Zbigniew Ziobro to jest najlepszy minister sprawiedliwości po śp. Lechu Kaczyńskim – powiedział we wtorek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Podkreślił, że Ziobro musi pozostać na swoim stanowisku. Zapowiedział, że „tak będzie głosował klub Prawa i Sprawiedliwości”.
 Przemysław Czarnek: Zbigniew Ziobro to najlepszy minister sprawiedliwości
/ Minister Przemysław Czarnek / yt print screen/Polsat News

Szef MEiN we wtorek w Polskim Radiu 24 zapytany został o głosowanie nad złożonym przez KO, Lewicę i Polskę 2050 wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Odwołanie Zbigniewa Ziobry

"To jest najlepszy minister sprawiedliwości i prokurator generalny po śp. Lechu Kaczyńskim (...). Dowodzą tego jego wszystkie osiągnięcia, które wczoraj były bardzo dobrze wyartykułowane przez współpracowników pana ministra – tych obecnych i byłych, np. przez Wójcika" – powiedział minister Czarnek.

W ocenie szefa MEiN "opozycja skupiła się na rzeczach, które nie mają najmniejszego znaczenia dla urzędu ministra sprawiedliwości, skupiła się na hucpie i na obrażaniu ministra Zbigniewa Ziobry". "Opozycja nie miała argumentów" – dodał.

Przypomniał, że okres, kiedy Lech Kaczyński sprawował funkcję ministra sprawiedliwości na przełomie wieków, to był niezwykle trudny czas funkcjonowania gangów, mafii pruszkowskiej, wołomińskiej itd. Swoją polityką sprawiedliwościową przyczynił się on bardzo mocno do rozwiązania tego problemu" – powiedział minister Czarnek, zwracając uwagę, że "wówczas jego współpracownikiem był minister Zbigniew Ziobro, który później kontynuował polityką Lecha Kaczyńskiego.

"To, że w niektórych obszarach nie udało się zrobić porządku, że w niektórych obszarach widzimy pewne mankamenty, np. w obszarze sądownictwa – to jest fakt. Tylko – jak zaznaczył Czarnek – to nie jest wina ministra Zbigniewa Ziobry tylko opozycji, która szkalowała go na komisji sprawiedliwości i praw człowieka, tej samej opozycji, która spocona biega do Brukseli po to, żeby atakować państwo polskie za wykonywanie wewnętrznych własnych kompetencji nieprzekazanych UE i tej samej spoconej opozycji, która tam na kolanach błaga urzędników brukselskich, żeby nam wstrzymano pieniądze, czyli społeczeństwu polskiemu".

"To jest minister, który musi pozostać na swoim stanowisku. Tak ja będę głosował. Tak będzie głosował klub Prawa i Sprawiedliwości. Co do tego nie mamy najmniejszych wątpliwości" – oświadczył minister Czarnek.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
ISW: Rosjanie szykują decydującą ofensywę na wschodzie Ukrainy Wiadomości
ISW: Rosjanie szykują decydującą ofensywę na wschodzie Ukrainy

Wojska rosyjskie najprawdopodobniej szykują się do decydującej operacji ofensywnej w obwodach donieckim i ługańskim na wschodzie Ukrainy w lutym i/lub w marcu - ocenia Instytut Studiów nad Wojną (ISW) w swoim najnowszym raporcie.

Powstaje nowa partia. „Takiego sojuszu nikt się nie spodziewał” Wiadomości
Powstaje nowa partia. „Takiego sojuszu nikt się nie spodziewał”

Jak donosi Wirtualna Polska, Porozumienie i Agrounia rejestrują nową partię i planują wystartować pod wspólnym szyldem w nadchodzących wyborach parlamentarnych. "Takiego sojuszu nikt się nie spodziewał" – komentuje autor publikacji red. Patryk Michalski.

Wielka inwestycja PZPN? „Kadra narodowa potrzebuje wyższych standardów” Wiadomości
Wielka inwestycja PZPN? „Kadra narodowa potrzebuje wyższych standardów”

Z informacji mediów wynika, że Polski Związek Piłki Nożnej ma w planach budowę ośrodka szkoleniowego dla kadry narodowej.

Premier: Od kwietnia wszystkie piekarnie i cukiernie będą korzystać z obniżonych stawek za gaz Wiadomości
Premier: Od kwietnia wszystkie piekarnie i cukiernie będą korzystać z obniżonych stawek za gaz

– Wszystkie piekarnie i cukiernie od 1 kwietnia będą korzystać z obniżonych stawek za gaz – poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Erdogan skrytykował Scholza i Bidena. Zaskakujące słowa prezydenta Turcji Wiadomości
Erdogan skrytykował Scholza i Bidena. Zaskakujące słowa prezydenta Turcji

Recep Erdogan odniósł się do decyzji Stanów Zjednoczonych i Niemiec w sprawie przekazania czołgów dla walczącej Ukrainy.

Niesamowity powrót Lewandowskiego. Polak znowu to zrobił Wiadomości
Niesamowity powrót Lewandowskiego. Polak znowu to zrobił

Robert Lewandowski powrócił do La Liga. Polak pauzował z powodu sytuacji, do której doszło jeszcze w 2022 roku w trakcie spotkania Barcelony z Osasuną. Wówczas Polak po otrzymaniu czerwonej kartki wykonał gest w kierunku sędziego, który przez włodarzy ligi został oceniony jako nieodpowiedni.

Kłopoty Stanów Zjednoczonych? „Niewypłacalność USA miałaby globalne konsekwencje” Wiadomości
Kłopoty Stanów Zjednoczonych? „Niewypłacalność USA miałaby globalne konsekwencje”

„Niewypłacalność techniczna USA, czyli niezdolność rządu do obsługi jego długu, do której może dojść, jeśli Kongres nie podniesie limitu zadłużenia rządu, byłaby «katastroficzna» i groźna dla całego świata” – ostrzegła amerykańska minister finansów Janet Yellen. Eksperci uspokajają, że międzynarodowe konsekwencje byłyby ograniczone.

„Polski szowinizm. Przemilczana wina”. Burza w sieci. Szokująca propaganda w niemieckim wydawnictwie Wiadomości
„Polski szowinizm. Przemilczana wina”. Burza w sieci. Szokująca propaganda w niemieckim wydawnictwie

Patrycja Anna Tepper, analityk w Instytucie Zachodnim, zwróciła uwagę na publikację niemieckiego wydawnictwa, które ma być związane z AfD.

Tusk będzie wściekły na Hołownię? „Kochany Donaldzie, nic się nie zmieniło” Wiadomości
Tusk będzie wściekły na Hołownię? „Kochany Donaldzie, nic się nie zmieniło”

– To, co powiedziałem Donaldowi Tuskowi dwa tygodnie temu, gdy rozmawialiśmy, nadal pozostaje w mocy – powiedział w środę na antenie TVN24 lider Polski 2050 Szymon Hołownia. Tymczasem były premier już od kilku tygodni apeluje o decyzję w sprawie wspólnej listy opozycji.

Smutne wieści dla reprezentanta Polski. Fatalna diagnoza Wiadomości
Smutne wieści dla reprezentanta Polski. Fatalna diagnoza

23-letni reprezentant Polski Sebastian Szymański nie wystąpi w najbliższych kilku spotkaniach Feyenoordu Rotterdam. Polak w ostatnim meczu rozgrywanym u siebie musiał zejść w przerwie, ponieważ nabawił się urazu kolana.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe