Rzecznik PiS apeluje do polityków opozycji. Mówi o „hejcie i oszustwie”

Opozycja nie ma pomysłu i realnych konkretnych propozycji dla naszych obywateli; ani hejt, ani oszustwo, nie są sposobem na zwycięstwo w wyborach parlamentarnych - powiedział w środę rzecznik PiS Rafał Bochenek.
Rzecznik PiS Rafał Bochenek Rzecznik PiS apeluje do polityków opozycji. Mówi o „hejcie i oszustwie”
Rzecznik PiS Rafał Bochenek / PAP/Marcin Obara

"Chciałbym jasno i jednoznacznie powiedzieć do przedstawicieli polskiej opozycji, że ani hejt, ani oszustwo, nie są sposobem na zwycięstwo w wyborach parlamentarnych. Dzisiaj ludzie w tej trudnej sytuacji oczekują od polityków w Polsce przede wszystkim odpowiedzialności i decyzyjności - konkretnych rozwiązań" - mówił rzecznik PiS podczas konferencji prasowej.

Przywołał m.in. do wypowiedź posła KO, byłego szef PO Grzegorza Schetyny z poniedziałkowej rozmowy w Radiu ZET o napaści na byłego marszałka Senatu, senatora PiS Stanisława Karczewskiego. Bochenek stwierdził, że Schetyna "wyraźnie i jednoznacznie nie potępił tego skandalicznego wydarzenia", a zamiast tego mówił o tym, że "kto sieje wiatr, ten zbiera burzę".

W rozmowie z Radiem ZET Schetyna został zapytany o to, że Karczewski twierdzi, iż podczas świątecznych zakupów został napadnięty, wyzwany, uderzony i przewrócony i że obwinia on PO za rozniecanie takiego poziomu nienawiści. Dopytywany, czy w związku z tym uderzy się w piersi własne lub PO, Schetyna odpowiedział, że "zawsze będzie się uderzał w swoje piersi, nigdy w cudze".

Zarazem przywołał zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

"To jest najbardziej wymierny efekt języka nienawiści wprowadzonego do polityki przez PiS. To jest ten język. Kto mieczem wojuje od miecza ginie i jeżeli oni budują ten język nienawiści, stwarzają z niego język polityki, takiej obecnej w każdym wymiarze życia publicznego, to musimy liczyć się z tym, że to będzie przynosić krwawe żniwa. Tak się stało w Gdańsku i tak, jeżeli to nie zostanie zatrzymane, będzie się działo. Takie sytuacje mogą się powtarzać niestety" - powiedział Schetyna.

Dopytywany, czy potępia takie sytuacje, Schetyna odpowiedział, że absolutnie tak.

Opozycja bez pomysłu dla obywateli

Rzecznik PiS zacytował też ekonomistę Bogusława Grabowskiego, który w weekendowym wydaniu "Rzeczpospolitej", pytany o zapowiedzi szefa PO Donalda Tuska dotyczące 20-proc. podwyżki dla wszystkich w sferze budżetowej, odpowiedział: "I bardzo dobrze, że tak mówi. Jeżeli ktoś chce zmieniać Polskę, bo uważa, że PiS doprowadził nas do katastrofy, to może to zrobić, tylko obejmując władzę. Zatem skoro może zdobyć władzę, mówiąc A, a mówiąc B – nie, to powinien mówić A.".

Dopytywany, co miałby powiedzieć Tusk, jak już obejmie władzę, czy miałby powiedzieć, że kłamał, Grabowski odpowiedział: "Niech sobie wymyśli, co ma powiedzieć. Od tego są różne socjotechniki. A przede wszystkim opozycja powinna powoływać komitety audytowe, które określą faktyczny stan gospodarki. Na ich miejscu już bym to robił, bo później nie będzie na to czasu".

Rzecznik PiS stwierdził, że to przykłady tego "jak opozycja chce prowadzić politykę w naszym kraju i jaki ma pomysł, a właściwie nie ma pomysłu i realnych konkretnych propozycji dla naszych obywateli".

Bochenek zaapelował do polityków opozycji o "poskromienie swoich emocji" oraz o "przystąpienie do pracy nad konkretnymi rozwiązaniami programowymi". Według niego, opozycja od tygodni blokuje korzystne dla Polaków rozwiązania. (PAP)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Koniec pierwszego dnia drugiej tury wyborów prezydenckich w Czechach Wiadomości
Koniec pierwszego dnia drugiej tury wyborów prezydenckich w Czechach

O godz. 22.00 w piątek zamknięto lokale wyborcze w Czechach po pierwszym dniu głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich. Lokale zostaną otwarte w sobotę o godz. 8.00, a głosować na kandydatów na prezydenta, byłego przewodniczącego Komitetu Wojskowego NATO Petra Pavla lub byłego premiera Andreja Babisza, będzie można do godz. 14.00.

Rosjanie wściekli po wypowiedzi niemieckiej MSZ. Niemiecki rząd odcina się od Baerbock Wiadomości
Rosjanie wściekli po wypowiedzi niemieckiej MSZ. Niemiecki rząd odcina się od Baerbock

Rząd federalny w Berlinie oświadczył, że Niemcy nie są stroną w wojnie na Ukrainie. To reakcja na propagandowe wykorzystywanie przez Rosję wypowiedzi minister spraw zagranicznych RFN Annaleny Baerbock, która we wtorek w Radzie Europy powiedziała: "Prowadzimy wojnę przeciwko Rosji, a nie przeciwko sobie".

Rosja nie otrzymała zaproszenia. Zacharowa oburzona decyzją Polski Wiadomości
Rosja nie otrzymała zaproszenia. Zacharowa oburzona decyzją Polski

Bez względu na to, jak nasi europejscy niepartnerzy wymyślili swoje próby przepisania historii na nowo, pamięć o radzieckich bohaterach wyzwolicielach i okropnościach nazizmu nie mogą zostać wymazane – twierdzi rzecznik rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Profanacja w Wielkopolsce. Nieznany sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy Wiadomości
Profanacja w Wielkopolsce. Nieznany sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy

W Koziegłowach pod Poznaniem sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy, poprzewracał świece, zniszczył święte obrazy i witraż – informuje w piątek „Głos Wielkopolski”

Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk. Był wybitnym historykiem starożytności Wiadomości
Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk. Był wybitnym historykiem starożytności

Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk, wybitny znawca starożytności, filolog klasyczny, od 1949 r. związany z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie. W czerwcu skończyłby 101 lat.

Onet kontra Polska Fundacja Narodowa. Sąd zdecydował Wiadomości
Onet kontra Polska Fundacja Narodowa. Sąd zdecydował

Onet.pl ma sprostować nieprawdziwe informacje dotyczące firmy the White House Writers Group i jej kontraktu z Polską Fundacją Narodową – zdecydował Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok jest nieprawomocny.

Atak w Jerozolimie. Jest wiele ofiar Wiadomości
Atak w Jerozolimie. Jest wiele ofiar

Siedem osób nie żyje, a 10 zostało rannych w wyniku ataku na synagogę w Jerozolimie – przekazało ministerstwo spraw zagranicznych Izraela.

Kuriozalne słowa legendarnej aktorki. „Nie byłoby kryzysu klimatycznego, gdyby nie rasizm” Wiadomości
Kuriozalne słowa legendarnej aktorki. „Nie byłoby kryzysu klimatycznego, gdyby nie rasizm”

– Wiesz, możesz zająć się czymkolwiek. To seksizm, rasizm, mizoginia, homofobia, cokolwiek, wojna. A jeśli naprawdę się w to wgłębisz, przestudiujesz i poznasz historię, zrozumiesz, że wszystko jest połączone – twierdzi laureatka Oscara, jedna z legend amerykańskiego kina 85-letnia Jane Fonda.

Rosja wyrzuca ambasadora Łotwy. „Ma dwa tygodnie” Wiadomości
Rosja wyrzuca ambasadora Łotwy. „Ma dwa tygodnie”

Moskwa przekazała w piątek, że ambasador Łotwy ma dwa tygodnie na opuszczenie Rosji. Oskarżyła państwa bałtyckie o „totalną rusofobię”.

Cimoszewicz uważa, że Polacy powinni pracować dłużej. „Duża część społeczeństwa nie ma pojęcia o finansach państwa” Wiadomości
Cimoszewicz uważa, że Polacy powinni pracować dłużej. „Duża część społeczeństwa nie ma pojęcia o finansach państwa”

– Populizm polityczny skutkuje przesadnym życiem na kredyt, dlatego tak wiele osób myśli, że emerytury wypłaca rząd i może on dowolnie kształtować ich wysokość niezależnie od czasu i rodzaju pracy późniejszego emeryta – twierdzi były premier, a obecnie europoseł Włodzimierz Cimoszewicz.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe