Hołownia o „wspólnej liście”: „Możecie mnie straszyć piekłem, srekłem i darciem pasów…” [WIDEO]

– Przeraża mnie, co się dzieje na opozycji. Histeria wokół jednej listy wykrwawia nas – mówi w nagraniu opublikowanym w piątek lider Polski 2050 Szymon Hołownia.
Szymon Hołownia Hołownia o „wspólnej liście”: „Możecie mnie straszyć piekłem, srekłem i darciem pasów…” [WIDEO]
Szymon Hołownia / screen video Facebook

To nie jest tak, że to tylko jakąś część z was martwi i przeraża. Ta histeria wokół jednej listy, kompletnie absurdalna, zupełnie nam dzisiaj niepotrzebna, wykrwawia nas. Wielu puściły hamulce i opozycji brakuje dzisiaj czegoś, co jest nieodzowne do wygrania wyborów, mianowicie emocji, z którą ludzie patrząc na nas, będą mieli poczucie, że ta ekipa to dowiezie, ta ekipa to wygra. Brakuje zapachu zwycięstwa

– mówił Szymon Hołownia.

„Opozycjoniści straszą piekłem”

Kłótnie, napięcia, absurdy, szantaże, straszenia. Opozycjoniści straszą piekłem, że ktoś dostanie srogie baty, obrażają, opowiadają bardzo niemądre rzeczy. Kiedy słyszę ze strony sekciarstwa politycznego, że ja jestem odpowiedzialny za śmierć Mikołaja Filiksa, a będę odpowiedzialny za śmierć innych nastolatków, bo odpowiadam za to personalnie, że PiS nadal w Polsce rządzi i będzie rządził kolejną kadencję. (…) Słyszę, że pójdę do piekła i będę się smażył w gorącym kotle, albo że nie jesteśmy patriotami, albo że dostaniemy srogie baty

– powiedział lider Polski 2050. Wspomina, że czyta o sobie i o Władysławie Kosiniaku-Kamyszu, że są „folksdojczami”, a „wzmożenie religijne” „Gazeta Wyborcza” puszcza w swoim zaangażowaniu „uszami”.

Przypominam, że kiedy „Gazeta Wyborcza” kogoś w wyborach gorąco popierała, to ten ktoś zawsze przegrywał. Więc kolegom i koleżankom zalecałbym więcej wielogłosowości, pluralizmu, zastanowienia się i spojrzenia na rzeczywistość z różnych stron. Obejrzenia różnych sondaży, nie tylko tych… ich sondaż już się sam zdyskredytował. Większość z tych ustaleń, które zaprezentowano nam w poniedziałek, można między bajki włożyć. Mam wrażenie, że dla niektórych z PO jestem większym wrogiem niż Kaczyński i osobiście dają temu wyraz

– gorzko kwituje Hołownia.

„Możecie mnie straszyć piekłem, srekłem”

Polityk skarży się, że „te smęty, te żale, frustracje, jęki, groźby, które padają po tej stronie, tego się słuchać nie da”.

To jakieś przerażające dołowanie ludzi. Możecie mnie straszyć piekłem, srekłem, cokolwiek sobie wymyślicie, możecie opisywać mi temperaturę w kotłach, zapowiadać darcie pasami, wieszanie za żebro jak Janosika, albo jeszcze inne historie… to nic nie zmieni. Nadal przegramy z PiS-em

– stwierdza Hołownia i podkreśla, że od zabijania Polski 2050 poparcie opozycji tylko spada.

Więc możecie nas zabić, próbować wepchnąć pod próg, żebyśmy wrócili na kolanach… tylko że wy się wtedy też na tych kolanach znajdziecie. Nie wygracie

– podsumował lider Polski 2050.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Podano nieoficjalne dane na temat frekwencji na marszu 4 czerwca z ostatniej chwili
Podano nieoficjalne dane na temat frekwencji na "marszu 4 czerwca"

W niedzielnym marszu zorganizowanym przez PO i Donalda Tuska wzięło udział między 100 a 150 tys. osób - wynika z nieoficjalnych danych z policji, do których dotarła PAP.

Prezenter Dzień dobry TVN trafił do szpitala. Teraz apeluje z ostatniej chwili
Prezenter "Dzień dobry TVN" trafił do szpitala. Teraz apeluje

Robert Stockinger, który od 9 lat związany jest z "Dzień dobry TVN" trafił do szpitala, by poddać się badaniom. Teraz prezenter zaapelował do internautów, by dbali o siebie.

Premier Morawiecki o marszu Tuska: Śmieszy mnie, kiedy stare lisy organizują marsz antyrządowy z ostatniej chwili
Premier Morawiecki o marszu Tuska: Śmieszy mnie, kiedy stare lisy organizują marsz antyrządowy

Śmieszy mnie trochę, kiedy stare lisy, siedzące w polityce wiele lat, organizują marsz antyrządowy i przedstawiają go jako spontaniczny protest obywatelski – powiedział premier Mateusz Morawiecki w niedzielnym odcinku swojego podcastu.

Orban próbował pocałować premier Mołdawii w dłoń. Zrobiło się niezręcznie [VIDEO] z ostatniej chwili
Orban próbował pocałować premier Mołdawii w dłoń. Zrobiło się niezręcznie [VIDEO]

Podczas szczytu Europejskiej Wspólnoty Politycznej w środkowej Mołdawii doszło do niezręcznej sytuacji z udziałem premiera Węgier. Polityk próbował pocałować w rękę prezydent Mołdawii Maię Sandu, jednak coś poszło nie tak.

Włochy. Tragiczny wypadek z udziałem autokaru z ostatniej chwili
Włochy. Tragiczny wypadek z udziałem autokaru

Na autostradzie A16 w pobliżu Neapolu na południu Włoch doszło do groźnego wypadku autobusu. Pojazdem podróżowało 38 pasażerów oraz dwóch kierowców. Wiadomo, że poszkodowani jechali z Lecce nad Adriatykiem w kierunku Rzymu.

[Przypominamy] Antoni Macierewicz: Gdyby nie nocna zmiana”, Polska byłaby w zupełnie innej sytuacji z ostatniej chwili
[Przypominamy] Antoni Macierewicz: Gdyby nie "nocna zmiana”, Polska byłaby w zupełnie innej sytuacji

– Gdyby nie „nocna zmiana”, Polska byłaby w zupełnie innej sytuacji. Odpowiedzialność za zablokowanie możliwości rozwoju Polski, próbę cofnięcia nas do poziomu Białorusi, spada w pełni na tych, którzy głosowali za obaleniem rządu Olszewskiego. I na Lecha Wałęsę, i na Jacka Kuronia – mówił Antoni Macierewicz, minister spraw wewnętrznych w rządzie Jana Olszewskiego, w rozmowie z Mateuszem Kosińskim w wywiadzie, który przeprowadziliśmy po śmierci Premiera.

Zbigniew Ziobro o marszu opozycji: Nienawiść, wulgaryzmy i pogarda z ostatniej chwili
Zbigniew Ziobro o marszu opozycji: Nienawiść, wulgaryzmy i pogarda

Jako marsz nienawiści, marsz pogardy ocenił w niedzielę w Jarosławiu (Podkarpackie) minister sprawiedliwości i lider Suwerennej Polski Zbigniew Ziobro niedzielny marsz, który odbywa się w niedzielę m.in. w Warszawie.

Jak nie chcecie słuchać.... Wałęsa obraził się na uczestników marszu 4 czerwca z ostatniej chwili
"Jak nie chcecie słuchać...". Wałęsa obraził się na uczestników "marszu 4 czerwca"

Uczestnicy zorganizowanego przez PO i Donalda Tuska niedzielnego marszu zebrali się na warszawskim placu Na Rozdrożu. Marsz ma być protestem przeciw obecnym rządom. Biorą w nim udział liderzy wszystkich głównych ugrupowań opozycyjnych. Jednym z przemawiających był Lech Wałęsa.

Katarzyna Dowbor planuje wielki powrót? Jeszcze wszystkich zaskoczę z ostatniej chwili
Katarzyna Dowbor planuje wielki powrót? "Jeszcze wszystkich zaskoczę"

Katarzyna Dowbor przez 10 lat była prowadzącą "Nasz nowy dom". Po tym, jak ogłoszono, że dziennikarka musi odejść, a zastąpi ją aktorka Elżbieta Romanowska w sieci rozpętała się burza. Fani prezenterki do tej pory nie mogą pogodzić się z tak nagłą zmianą.

Premier Belgii Aleksander De Croo stracił przytomność. Zdarzył się wypadek z ostatniej chwili
Premier Belgii Aleksander De Croo stracił przytomność. Zdarzył się wypadek

Szef belgijskiego rządu Aleksander De Croo trafił do szpitala po tym, jak w sobotę po południu spadł z roweru i na chwilę stracił przytomność - poinformował media jego gabinet.

Emerytury
Stażowe