[WIDEO] „Marginesy społeczne”. Burza po wypowiedzi byłego ministra PO

– To jest to rozdawnictwo, to jest tworzenie tych marginesów społecznych, w których się PiS wyspecjalizował – mówił w programie „Graffiti” na antenie Polsat News poseł Platformy Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz.
Bartłomiej Sienkiewicz [WIDEO] „Marginesy społeczne”. Burza po wypowiedzi byłego ministra PO
Bartłomiej Sienkiewicz / screen video Polsat News / screen Twitter

Podczas rozmowy red. Marcin Fijołek pytał Bartłomieja Sienkiewicza o obietnice programowe, które Donald Tusk wygłosił podczas spotkań z wyborcami na Śląsku i Opolszczyźnie.

Utrzymanie wszystkich programów socjalnych, jakie wprowadził PiS, a do tego 1500 zł babciowego, kredyt hipoteczny na 0% dla młodych, 20% podwyżki dla budżetówki i jeszcze kilka drobniejszych obietnic. Czy to jest program liberalnej partii?

– zapytał redaktor. 

Tak. Jeśli mamy rządzących, którzy dają pieniądze, nie patrząc, czy ktoś pracuje, czy nie pracuje, to musimy stworzyć warunki, w których przywrócimy godność pracy w Polsce. Polacy są ludźmi ciężkiej pracy, każdy z tych elementów, o których pan mówił, dotyczy ludzi pracujących, a nie ludzi, którzy po prostu biorą i nic nie dają społeczeństwu. To jest to rozdawnictwo, to jest tworzenie tych marginesów społecznych, w którym się PiS wyspecjalizował. Tymczasem dzieje się to kosztem ludzi pracujących

– mówił Bartłomiej Sienkiewicz.

Burza w sieci

Na słowa polityka PO w ostrym tonie zareagował Oskar Szafarowicz z Forum Młodych PiS.

Z programów społecznych PiS (500+, wyprawka 300+, 13 i 14 emerytura, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, wzrost świadczeń dla niepełnosprawnych) korzysta kilkanaście milionów Polaków. Według posła PO są to „MARGINESY SPOŁECZNE” 😳😱😥 POgarda antyObywatelska 😡

– dosadnie skomentował młody działacz. Również wielu internautów ostro skrytykowało postawę Sienkiewicza.

Jeśli dojdą do władzy, zabiorą wszystko, a nawet jeszcze więcej.

Poseł Bartłomiej Sienkiewicz POgrzebał platformę? Jego wypowiedź że programy społeczne są dla marginesu społecznego.Kto jest tym marginesem? Dzieci, matki,emeryci i renciści? Sam latami ,,doił" Orlen na miliony,to było ok.? Tak mogło być tylko za rządów Tfuska i Kosiniaka 🚜🕵🏿‍♀️❣️

Bo dla nich to margines i tak ich traktowali i jak widać traktują

Zadziwiające poczucie wyższości! Jakby ci, których z wielkopańską manierą p. Sienkiewicz zalicza do marginesow społecznych nie byli ludźmi, Polakami, Bożymi dziećmi. Wstyd!

– czytamy w komentarzach.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Realne zagrożenie. Nawał fotowoltaicznego szmelcu z ostatniej chwili
Realne zagrożenie. Nawał fotowoltaicznego szmelcu

Moc zainstalowanej fotowoltaiki w Polsce przekroczyła w końcu marca 13 gigawatów, czyli 13 000 000 000 watów. Fotowoltaika idzie jak burza, ale…

Dramat mieszkańców terenów zalanych po wysadzeniu tamy. Wstrząsająca relacja Zełenskiego [FOTO, WIDEO] z ostatniej chwili
Dramat mieszkańców terenów zalanych po wysadzeniu tamy. Wstrząsająca relacja Zełenskiego [FOTO, WIDEO]

– Z dachów zalanych domów ludzie widzą przepływające ciała. Widać to też po drugiej stronie. Bardzo trudno jest wydostać ludzi z okupowanej części obwodu chersońskiego. Kiedy ukraińskie siły próbują ich wydostać, okupanci strzelają do ratowników z daleka – powiedział w środę wieczorem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Piotr Duda: Decyzja WSA jest skandaliczna. Ręce precz od Turowa z ostatniej chwili
Piotr Duda: Decyzja WSA jest skandaliczna. Ręce precz od Turowa

– Nie wiem, w jaki sposób nazwać decyzję pana sędziego. Nie wiem, czy była to nieodpowiedzialność, czy głupota. Dla mnie to jeden wielki skandal. Chodzi o bezpieczeństwo energetyczne, 8 proc. naszej energii elektrycznej. My jako Solidarność byliśmy w Luksemburgu, zatrzymaliśmy ten negatywny proces i zatrzymamy głupią decyzję sędziego – powiedział w programie „Gość wiadomości” przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

W Wielkiej Brytanii oburzenie „standardami WHO”. Tak, tymi samymi z Karty LGBT+ Trzaskowskiego z ostatniej chwili
W Wielkiej Brytanii oburzenie „standardami WHO”. Tak, tymi samymi z Karty LGBT+ Trzaskowskiego

Według wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia, dzieci w wieku czterech lat, a także młodsze, powinny być uczone o „przyjemności podczas dotykania własnego ciała i masturbacji we wczesnym dzieciństwie” – pisze brytyjski Telegraph.

Pociąg amerykańskiej armii okradziony w Polsce. Nowe informacje z ostatniej chwili
Pociąg amerykańskiej armii okradziony w Polsce. Nowe informacje

– Trzy osoby zatrzymano w związku z kradzieżą skrzyń z amunicją z pociągu specjalnego na dworcu w Węglińcu – podał w środę PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Tomasz Czułowski. Skrzynie w środę rano odzyskali policjanci. Nie stwierdzono braku amunicji.

Negował zbrodnię katyńską. Jest prawomocny wyrok z ostatniej chwili
Negował zbrodnię katyńską. Jest prawomocny wyrok

Sąd apelacyjny w Pradze podtrzymał w środę wyrok ośmiu miesięcy więzienia w zawieszeniu dla byłego wiceprzewodniczącego Komunistycznej Partii Czech i Moraw (KSCzM) Josefa Skali za negowanie zbrodni katyńskiej. Skrócił też czas warunku z 5 lat do półtora roku. Wyrok jest prawomocny.

Pytanie od reportera TVN. Magdalena Ogórek oburzona z ostatniej chwili
Pytanie od reportera TVN. Magdalena Ogórek oburzona

– Telewizja TVN, która jest na miejscu w Bogatyni, w momencie kiedy polski rząd z wszystkich sił walczy o polską kopalnię, pyta o co? O sondaże – mówiła na antenie TVP Info oburzona Magdalena Ogórek.

Jest decyzja Facebooka. Konfederacja wraca na popularny portal społecznościowy z ostatniej chwili
Jest decyzja Facebooka. Konfederacja wraca na popularny portal społecznościowy

Konfederacja wraca na Facebooka. Profil, który śledziło ponad 600 tysięcy internautów, ponownie jest dostępny na popularnym portalu społecznościowym.

Mateusz Morawiecki: Odwaga ludzi pracy doprowadziła nas krętą ścieżką do odzyskania niepodległości, suwerenności z ostatniej chwili
Mateusz Morawiecki: Odwaga ludzi pracy doprowadziła nas krętą ścieżką do odzyskania niepodległości, suwerenności

Bunt ludzi pracy, ich odwaga doprowadziła nas krętą, wyboistą ścieżką do odzyskania niepodległości, demokracji, do odzyskania suwerenności - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Miejmy świadomość, że zła władza, która się wysługuje obcym, może doprowadzić do częściowej lub całkowitej utraty suwerenności - zaznaczył.

Kiedy obniżka stóp procentowych? Glapiński podał warunek z ostatniej chwili
Kiedy obniżka stóp procentowych? Glapiński podał warunek

– Jeśli inflacja spadnie poniżej 10 proc. i jeśli będzie pewne, że będzie ona spadać w następnych kwartałach, to pojawi się możliwość obniżki stóp procentowych – ocenił w środę prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński, odnosząc się do obniżki stóp procentowych.

Emerytury
Stażowe