Wiceminister: „Opozycja chce stworzyć kolaboracyjny, niemiecki rząd”

Wiceminister sprawiedliwości i wiceprezes Solidarnej Polski Michał Woś był gościem red. Jacka Prusinowskiego w Radiu Plus, gdzie zapewniał, że Zjednoczona Prawica to projekt polityczny, który jest w stanie obronić polską suwerenność. W przeciwieństwie do opozycji, która w jego opinii chce stworzyć „kolaboracyjny, niemiecki rząd”.
Donald Tusk Wiceminister: „Opozycja chce stworzyć kolaboracyjny, niemiecki rząd”
Donald Tusk / Flickr/European Parliament/CC BY 2.0

„Tusk chce oddać polską suwerenność” 

Mamy [Zjednoczona Prawica – red.] dobry program, mimo swoich mankamentów, mimo innej wizji działań, jeśli chodzi o Unię Europejską (…) mimo to wiemy, że ten projekt polityczny potrafi obronić polską suwerenność, niepodległość przed tymi, którzy chcą tu stworzyć rząd de facto kolaboracyjny, niemiecki, żeby kiwał głową. (…) Tusk chce robić wszystko, żeby polską suwerenność oddać Unii Europejskiej, bo oni wprost o tym mówią

– mówił Michał Woś. 

Ale kolaboracja to jest z wrogiem ewentualnie, to Niemcy to jest wróg Polski dzisiaj?

– zapytał red. Prusinowski. 

Mamy do wyboru albo bronić polską suwerenność, albo godzić się na budowę państwa europejskiego

– padła odpowiedź. Wiceminister podkreślił, że „Unia Europejska w tej chwili przekształca się w europejskie superpaństwo” i „ten proces jest oczywisty dla każdego”. 

To się nazywa ściślejsza integracja, próbują zmieniać traktaty. Macron mówi wprost o suwerenności europejskiej, Niemcy wpisali sobie budowę państwa europejskiego do umowy koalicyjnej (…) UE przekształca się w państwo. Tusk z opozycją się na to zgadzają, mówią: tak, więcej integracji europejskiej

– tłumaczył minister.

Kryzys zbożowy

Zdaniem ministra to głównie Komisja Europejska odpowiada za kryzys związany ze zbożem z Ukrainy. Podkreślił, że trzeba przede wszystkim „złapać oszustów, którzy wprowadzali techniczne zboże”. 

Rozporządzenie o liberalizacji handlu z Ukrainą to nie była wyłącznie decyzja polskiego rządu. (…) Niech eurokraci otworzą te swoje trzosy, które zabierają Polsce z pieniędzmi, i niech zaczną wypłacać odszkodowania rolnikom. Niech się nie wygłupiają, wezmą do roboty, bo to, co wyrabia Komisja Europejska i Unia Europejska, to jest absolutny skandal

– podkreślił Michał Woś.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Premier Morawiecki: Ruszamy z konsultacjami ustawy o 800 plus z ostatniej chwili
Premier Morawiecki: Ruszamy z konsultacjami ustawy o 800 plus

– Ruszamy z konsultacjami ustawy o 800 plus – poinformował w czwartek, w Dniu Dziecka, w Żabiej Woli (woj. mazowieckie) premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu złożył najmłodszym życzenia z okazji ich święta.

Beata Szydło: Dziś w PE kończymy prace nad raportem ws. obcych, w tym rosyjskich ingerencji. Dlaczego Polsce jest to odmawiane? z ostatniej chwili
Beata Szydło: Dziś w PE kończymy prace nad raportem ws. obcych, w tym rosyjskich ingerencji. Dlaczego Polsce jest to odmawiane?

W czwartek Parlament Europejski kończy raport komisji INGE2 w sprawie obcych, w tym rosyjskich, ingerencji w procesy demokratyczne Unii Europejskiej. Głos w tej sprawie zabrała Beata Szydło.

Bart Staszewski znowu zaatakował. Robert Winnicki zapowiada podjęcie kroków prawnych z ostatniej chwili
Bart Staszewski znowu zaatakował. Robert Winnicki zapowiada podjęcie kroków prawnych

Bart Staszewski jest aktywistą LGBT, za sprawą którego w międzynarodowej opinii publicznej pojawił się fake news na temat istnienia w Polsce rzekomych „stref wolnych od LGBT”. Jednak aktywista zajmuje się również atakami na tych, których uznał za „nieprawomyślnych gejów”.

Szuka go cała Polska. Jest decyzja prokuratury z ostatniej chwili
Szuka go cała Polska. Jest decyzja prokuratury

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie zawiesiła śledztwo przeciwko 54-letniemu Jackowi Jaworkowi, podejrzanemu o zabójstwo brata, bratowej i 17-letniego bratanka niespełna dwa lata temu we wsi Borowce k. Częstochowy. Poszukiwania podejrzanego są kontynuowane – podał w czwartek rzecznik prokuratury Tomasz Ozimek.

Problemy zdrowotne Łukaszenki. „Konieczna jest pilna interwencja chirurgiczna” z ostatniej chwili
Problemy zdrowotne Łukaszenki. „Konieczna jest pilna interwencja chirurgiczna”

Białoruski opozycjonista Paweł Łatuszka ujawnił informacje dotyczące problemów zdrowotnych Aleksandra Łukaszenki. Z jego słów wynika, że białoruski dyktator wkrótce może przejść zabieg chirurgiczny.

z ostatniej chwili
Skandal w Pałacu Buckingham. Król Karol III upokorzył syna na oczach całego świata

O Pałacu Buckingham i rodzinie królewskiej znowu głośno. Tym razem za sprawą decyzji króla Karola III. Okazuje się, że książę Harry w przyszłym tygodniu pojawi się w Wielkiej Brytanii. Tymczasem, jak informuje brytyjski dziennik „Telegraph”, Karol zdecydował, że właśnie w tym samym czasie uda się na samotne wakacje.

Niepokojące informacje z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat z ostatniej chwili
Niepokojące informacje z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat

80 cudzoziemców próbowało w środę dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski, byli to m.in. obywatele Indii i Nepalu; 14 z tych osób na widok polskich patroli zawróciło na Białoruś – poinformowała Straż Graniczna w mediach społecznościowych.

Atak rakietowy na Kijów. Wśród ofiar dzieci z ostatniej chwili
Atak rakietowy na Kijów. Wśród ofiar dzieci

Trzy osoby, w tym dwoje dzieci, zginęły, a 14 zostało rannych w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego na Kijów, do którego doszło w czwartek nad ranem – poinformowały władze stolicy Ukrainy. W mieście słychać było głośne wybuchy, a na niebie widoczne były zestrzeliwane, płonące pociski.

Dramat Dawida Kubackiego. Pojawiły się nowe informacje z ostatniej chwili
Dramat Dawida Kubackiego. Pojawiły się nowe informacje

Pod koniec sezonu 2022/2023 Dawid Kubacki wycofał się niespodziewanie z zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund, a przyczyną decyzji była choroba jego małżonki. Z nowych informacji, jakie pojawiły się w sprawie polskiego skoczka, wynika, że powoli wszystko dobrze się układa.

Sekretarz generalny NATO: Wszyscy członkowie Sojuszu są zgodni, że Ukraina przystąpi do tej organizacji z ostatniej chwili
Sekretarz generalny NATO: Wszyscy członkowie Sojuszu są zgodni, że Ukraina przystąpi do tej organizacji

– Wszystkie kraje członkowskie Sojuszu Północnoatlantyckiego są zgodne, że Ukraina przystąpi do tej organizacji, a Rosja nie dysponuje w tym względzie żadnym prawem weta – oznajmił w czwartek rano sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, uczestniczący w nieformalnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw Sojuszu w stolicy Norwegii Oslo.

Emerytury
Stażowe