BBC: Zaginęła łódź podwodna, z której oglądano wrak Titanica. Trwa akcja poszukiwawcza

O zaginięciu małej podwodnej łodzi z turystami poinformowano w poniedziałek. Płatne ośmiodniowe wycieczki w głąb Oceanu Atlantyckiego organizuje firma OceanGate Expeditions. Jak dotąd nie skomentowała tej sprawy.
Trwa akcja poszukiwawcza
Jak podaje portal BBC, na pokładzie mogło znajdować się maksymalnie pięć osób. Służby ratunkowe mają świadomość, że należy się spieszyć, ponieważ załoga będzie mogła przeżyć pod wodą maksymalnie 96 godzin.
Przypomnijmy, że wrak Titanica, który znaleziono w 1985 roku, leży na głębokości 3800 metrów na dnie oceanu. Statek zatonął 15 kwietnia 1912 roku. Wciąż jest przedmiotem wielu badań.
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tak zginęła Anastazja Rubińska. Są wyniki sekcji zwłok
RMS TITANIC EXPEDITION 2023
— Action Aviation (@actionaviation) June 18, 2023
4am start this morning on the RMS Titanic Expedition Mission 5 with @oceangateexped. The sub had a successful launch and Hamish is currently diving.
Stay tuned for further updates!
@the_explorers_club @ActionAviation0 #titanic #titansub #discovery pic.twitter.com/qVGoYeHVwd