REKLAMA

Biskup z Aleppo o Polsce

- Polski rząd jest jedyny na świecie, który - nie będąc organizacją religijną - pomaga nam, chrześcijanom, pozostać w Syrii. Bez interesów, bez czegoś w zamian. Za to bardzo dziękuję - powiedział we Wrocławiu syryjski biskup Georges Abou Khazen.
zrzut ekranu Biskup z Aleppo o Polsce
zrzut ekranu / Youtube.com
Uroczystą Mszą św. w archikatedrze pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego zakończono dolnośląską akcję "Dar dla Aleppo".

Homilię wygłosił bp Khazen z Aleppo. Na samym początku złożył podziękowania dla polskiego rządu na ręce obecnej minister Kempy.

- Jest to jedyny rząd na świecie, niebędący organizacją religijną, który pomaga nam, chrześcijanom, pozostać w Syrii. Bez interesów, bez czegoś w zamian. Za to bardzo serdecznie dziękuję

- stwierdził bp Khazen.

W akcji w akcji "Dar dla Aleppo" zebrano łącznie 1,1 mln zł. Jak zapowiedział biskup, będzie to pomoc dla Szpitala św. Ludwika w Aleppo, jednego z pierwszych szpitali w tym mieście, prowadzonego przez siostry jezuitki, który kilkakrotnie został zbombardowany.

Drugi wsparty projekt to "Mleko dla Aleppo".
 

- Proszę was o ciągłą modlitwę w naszej intencji, żebyśmy byli świadkami jedynego Zbawiciela świata. Nasza obecność tam to nie jest jeden numer więcej czy mniej w ewidencji. My traktujemy naszą obecność jako powołanie, jako misję. Chrześcijanie przekazują pokój na syryjskiej ziemi. A przede wszystkim chodzi nam o to, aby uczyć się przebaczać i uczyć innych przebaczenia. Bez przebaczenia nie ma pokoju


- zakończył homilię bp Khazen./ Źródło: gosc.pl

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura