REKLAMA

Agata Duda spotkała się z matkami wcześniaków

Pierwsza dama obchodziła w tym roku Dzień Wcześniaka z maluchami i ich rodzicami w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu. Dzieci otrzymały okolicznościowe prezenty.
 Agata Duda spotkała się z matkami wcześniaków
/ screen YouTobe

Po raz trzeci już żona prezydenta Andrzeja Dudy obchodziła Światowy Dzień Wcześniaka razem z wcześniakami, rodzicami i personelem medycznym. - Bardzo dziękuję pani dyrektor szpitala za zaproszenie do złożenia wizyty w tutejszym wojewódzkim szpitalu. Dziękuję za możliwość uczestniczenia w obchodach Światowego Dnia Wcześniaka – mówiła prezydentowa.


Czytaj także: Zarzucają pierwszej damie, że milczy w sprawie aborcji. Ona jednak "zabrała" głos. Co zrobiła Agata Duda? >>

- Dzięki temu, że rodzice dzielili się swoimi doświadczeniami wiem, jak trudne chwile przechodzą i z jakimi problemami się borykają. Na szczęście – tak jak tutaj w Toruniu – mają wsparcie ze strony wspaniałych specjalistów: lekarzy, pielęgniarek, doradczyń laktacyjnych, a także wolontariuszy – powiedziała pierwsza dama.

 

Agata Kornhauser-Duda dziękowała też dawczyniom mleka, które oddaja swój pokarm do banków mleka. – Wszystkie badania potwierdzają, że kobiece mleko to najlepszy pokarm dla nowonarodzonych dzieci, a szczególnie dzieci urodzonych przed terminem. Dziękuję wszystkim paniom dawczyniom mleka, których wiem, że jest tutaj bardzo wiele.

 

Pierwsza dama podkreśliła też jak dużego postępu dokonała medycyna jeśli chodzi o ratowanie przedwcześnie urodzonych noworodków.

 

Źródło: idziemy.pl/plejada.pl


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura