Nagły zwrot ws. Warner Bros. Discovery. Co to oznacza dla TVN?

Jak podaje amerykański portal Axios właściciel TVN, amerykański koncern Warner Bros. Discovery, ma ulec podziałowi na dwie firmy. Ma to być spowodowane spadkiem dochodów z tradycyjnej działalności telewizyjnej. Co to oznacza dla TVN?
TVN Nagły zwrot ws. Warner Bros. Discovery. Co to oznacza dla TVN?
TVN / logo

Co musisz wiedzieć?

  • Kilka miesięcy temu trwały spekulacje nt. sprzedaży TVN przez Warner Bros. Discovery
  • Ostatecznie amerykański koncern zrezygnował ze sprzedaży
  • Teraz WBD ma ulec podziałowi. Gdzie trafi TVN?

 

Warner Bros. Discovery, spółka macierzysta kanałów kablowych, takich jak CNN, TBS i TNT, ale także TVN, ogłosiła w poniedziałek, że planuje podzielić się na dwie spółki publiczne, w dużej mierze oddzielając swoje sieci telewizyjne od działalności streamingowej. Jak donosi Axios, bez praw do transmisji NBA, które WBD utraciło, wartość oferty sieci kablowych Warner Bros Discovery znacznie spadła.

Pierwsza z firm, WBD Streaming & Studios obejmie HBO, Warner Bros. Pictures i DC Studios, podczas gdy WBD Global Networks obejmie CNN, TNT Sports US i Discovery i prawdopodobnie TVN. Prezes Warner Bros. Discovery David Zaslav zostanie prezesem WBD Streaming & Studios. Dotychczasowy dyrektor finansowy Warner Bros. Discovery Gunnar Wiedenfels zostanie prezesem i CEO WBD Global Networks. Podział ma zostać sfinalizowany w połowie przyszłego roku.

- W obliczu odchodzenia od telewizji kablowej coraz więcej gigantów branży rozrywkowej szuka sposobów na pozbycie się tradycyjnych zasobów telewizyjnych i skoncentrowanie się na przesyłaniu strumieniowym.

- czytamy na łamach Axios

Oznacza to, że TVN prawdopodobnie trafi do spółki, która z założenia ma sobie radzić "gorzej".

 

Oświadczenie

Miesiącami trwały spekulacje na temat sprzedaży TVN przez Warner Bros. Discovery. Wczoraj temat miało uciąć oświadczenie, w którym poinformowano, że kwestia ewentualnej sprzedaży jest już nieaktualna. Jednak w opinii ekspertów nie ucięło.

Strona TVN24 opublikowała kilka tygodni temu komunikat od president & managing director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN Kasi Kieli i president Warner Bros. Discovery ds. międzynarodowych Gerharda Zeilera.

Przez ostatnie kilka miesięcy prowadziliśmy przegląd opcji strategicznych dla TVN. Jedną z możliwości branych pod uwagę była sprzedaż spółki. Taki proces nie jest niczym wyjątkowym w przypadku spółek giełdowych, takich jak Warner Bros. Discovery.

Dzisiaj chcielibyśmy poinformować, że zakończyliśmy ten etap. Podjęliśmy decyzję, że optymalną opcją jest pozostanie TVN w strukturach WBD i rozwijanie naszego biznesu w ramach jednej grupy.

TVN odgrywa kluczową rolę w międzynarodowych strukturach WBD. Jest liderem rynku mediowego w Polsce, a także jednym z najważniejszych i największych rynków lokalnych w portfolio WBD.

Wiemy, że okres niepewności był trudny dla Was wszystkich. Chcemy, abyście wiedzieli, że bardzo doceniamy Wasz profesjonalizm i wkład przez ostatnie miesiące. Mimo wielu pytań i wątpliwości dokonaliśmy bardzo dużo. Jesteśmy przekonani, że razem - w ramach jednej grupy WBD, osiągniemy wiele sukcesów

– czytamy w komunikacie.

 

 

"Temat wróci"

- Temat sprzedaży TVN jeszcze pewnie wróci, ale teraz będziemy mieć pewną stabilizację na rynku. Uspokoiła się też nieco sytuacja w Grupie Polsat Plus związana z konfliktem rodzinnym.

- mówi z kolei Bogusław Kisielewski, były prezes Grupy Kino Polska, który uważa, że na decyzję WBD wpłynęła nie tyle sytuacja na świecie, co raczej zbyt duża różnica pomiędzy oczekiwaniami dotychczasowego właściciela, a ofertami ewentualnych kupców. Kisielewski uważa również, że teraz powinna się również uspokoić sytuacja wewnątrz stacji - Istniało bowiem ryzyko, że nowy właściciel np. będzie chciał wymienić skład dziennikarski, jak to się stało w TVP po zmianie władz - mówi Kisielewski.

- Ja się cieszę i mam nadzieję, że moje koleżanki i koledzy również. Baliśmy się sprzedaży, ale dla nas optymalne jest pozostanie w Warner Bros. Discovery. To najlepsze rozwiązanie dla TVN na dzisiaj.

- mówi anonimowy dziennikarz TVN.

 

W TVN nerwowo

Jakiś czas temu prezes TVN Warner Bros. Discovery w Polsce Katarzyna Kieli napisała uspokajający list do pracowników stacji. Odniosła się w nim do potencjalnej sprzedaży Grupy TVN.

WBD rozważa różne opcje i jedną z nich jest potencjalna sprzedaż różnych aktywów. Czy do takiej sprzedaży dojdzie, jeszcze nie wiadomo. Co wiadomo, to że do potencjalnych inwestorów zostanie rozesłana informacja dotycząca naszego biznesu

– napisała w liście Katarzyna Kieli.

Zwróciła również uwagę na to, że w przeszłości TVN kilka razy zmieniał swojego właściciela.

Z każdej zmiany wychodziliśmy mocniejsi. Razem przeszliśmy przez ostatnie, bardzo trudne lata i niezależnie od tego, czy do zmiany właściciela dojdzie czy nie, chciałabym żebyście mieli wszyscy pewność, że zarówno ja, jak i cały polski management jesteśmy razem z Wami. I tym razem przejdziemy przez to jeszcze mocniejsi

– stwierdziła prezes TVN Warner Bros. Discovery.

W liście Katarzyna Kieli przekonuje pracowników, że niezależność dziennikarska jest dla nadawcy kluczowa.

Oprócz tego, że jest to fantastyczna firma, z fantastycznymi pracownikami, to wartości którym wszyscy hołdujemy, na czele z niezależnością dziennikarską, są naszym trwałym fundamentem. I to się nigdy nie zmieni

– zapewniła Kieli.

 

Sprzedaż TVN

Jak podawała Agencja Reutera, cztery osoby zaznajomione ze sprawą sprzedaży Grupy TVN miały potwierdzić rozpoczęcie całego procesu zmiany właściciela. Akcjonariusz Warner Bros. Discovery podjął współpracę z doradcami z JP Morgan, której celem na być sprzedaż TVN.

Bank miał też kontaktować się z potencjalnymi nabywcami aktywów w ostatnich tygodniach, a materiały sprzedażowe mają zostać rozesłane na początku przyszłego roku.

Trwają spekulacje nt. przejęcia TVN przez nowego właściciela, który mógłby wpłynąć na linię redakcyjną stacji. 

Mówiło się również o zakupie całego Warner Bros. Discovery przez koncern FOX, do którego należy konserwatywna telewizja informacyjna FOX News. A także o ewentualnym zakupie TVN przez imperium medialne rodziny Berlusconich.

Według doniesień "Rzeczpospolitej", wpłynęły trzy oferty – funduszu należącego do miliardera Michała Sołowowa, konsorcjum z Wirtualną Polską oraz Media For Europe – grupy należącej do spadkobierców Silvio Berlusconiego, która jednak, według doniesień medialnych, miała się wycofać.

Ostatecznie WBD wycofało się z pomysłu sprzedaży TVN.


 

POLECANE
Donald Trump poinformował, że Izrael i Iran zgodziły się na zakończenie wojny z ostatniej chwili
Donald Trump poinformował, że Izrael i Iran zgodziły się na zakończenie wojny

Bardzo ważne informacje przekazał prezydent USA Donald Trump na platformie Truth Social.

Protesty wyborcze. Mentzen nie przebierał w słowach Wiadomości
Protesty wyborcze. Mentzen nie przebierał w słowach

W jednym z ostatnich nagrań zamieszczonych na YouTube, poseł Sławomir Mentzen odniósł się do kwestii protestów wyborczych.

Ceny ropy ostro spadają po ataku Iranu na bazę USA z ostatniej chwili
Ceny ropy ostro spadają po ataku Iranu na bazę USA

W poniedziałek około godz. 18 czasu polskiego Iran rozpoczął operację "Zapowiedź Zwycięstwa". Zaatakowano bazy USA w Katarze oraz Iraku. Mimo to, ceny ropy zaczęły... gwałtownie spadać.

Paweł Jędrzejewski: dlaczego Izrael zaatakował Iran tylko u nas
Paweł Jędrzejewski: dlaczego Izrael zaatakował Iran

Przyczyna zaatakowania przez Izrael obiektów militarnych Iranu jest tak racjonalna i logiczna, że trudniej byłoby zrozumieć Izrael, gdyby nie zdecydował się na atak.

Iran zaatakował bazę USA. Jest reakcja Kataru Wiadomości
Iran zaatakował bazę USA. Jest reakcja Kataru

W poniedziałek około godz. 19 czasu polskiego Iran rozpoczął operację "Zapowiedź Zwycięstwa". Zaatakowano bazy USA w Katarze oraz Iraku. Jest odpowiedź władz w Ad-Dausze.

IMGW wydał komunikat. Oto co nas czeka z ostatniej chwili
IMGW wydał komunikat. Oto co nas czeka

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia przed burzami w całym kraju.

Kongresmeni z USA dostali zakaz korzystania z WhatsApp? Meta reaguje Wiadomości
Kongresmeni z USA dostali zakaz korzystania z WhatsApp? Meta reaguje

Członkowie Izby Reprezentantów USA zostali w poniedziałek poinformowani, że nie mogą korzystać na swoich służbowych urządzeniach z komunikatora WhatsApp ze względu na ochronę ich danych – podał portal Axios.

Iran zaatakował bazę USA w Katarze. Pilny apel ambasady do Polaków z ostatniej chwili
Iran zaatakował bazę USA w Katarze. Pilny apel ambasady do Polaków

W poniedziałek około godz. 19 czasu polskiego Iran rozpoczął operację "Zapowiedź Zwycięstwa". Zaatakowano bazy USA w Katarze oraz Iraku. Jest reakcja Ambasady RP w Dosze.

PKP Intercity wydał pilny komunikat z ostatniej chwili
PKP Intercity wydał pilny komunikat

PKP Intercity aktualizuje dostępność biletów: sprzedaż na Ukrainę 20 dni wcześniej, część pociągów ma wstrzymaną rezerwację w lipcu i sierpniu.

Eksplozje w okolicy baz USA. Iran rozpoczął atak z ostatniej chwili
Eksplozje w okolicy baz USA. Iran rozpoczął atak

W poniedziałek około godz. 19 czasu polskiego Iran rozpoczął operację "Zapowiedź Zwycięstwa". Zaatakowano bazy USA w Katarze oraz Iraku.

REKLAMA

Nagły zwrot ws. Warner Bros. Discovery. Co to oznacza dla TVN?

Jak podaje amerykański portal Axios właściciel TVN, amerykański koncern Warner Bros. Discovery, ma ulec podziałowi na dwie firmy. Ma to być spowodowane spadkiem dochodów z tradycyjnej działalności telewizyjnej. Co to oznacza dla TVN?
TVN Nagły zwrot ws. Warner Bros. Discovery. Co to oznacza dla TVN?
TVN / logo

Co musisz wiedzieć?

  • Kilka miesięcy temu trwały spekulacje nt. sprzedaży TVN przez Warner Bros. Discovery
  • Ostatecznie amerykański koncern zrezygnował ze sprzedaży
  • Teraz WBD ma ulec podziałowi. Gdzie trafi TVN?

 

Warner Bros. Discovery, spółka macierzysta kanałów kablowych, takich jak CNN, TBS i TNT, ale także TVN, ogłosiła w poniedziałek, że planuje podzielić się na dwie spółki publiczne, w dużej mierze oddzielając swoje sieci telewizyjne od działalności streamingowej. Jak donosi Axios, bez praw do transmisji NBA, które WBD utraciło, wartość oferty sieci kablowych Warner Bros Discovery znacznie spadła.

Pierwsza z firm, WBD Streaming & Studios obejmie HBO, Warner Bros. Pictures i DC Studios, podczas gdy WBD Global Networks obejmie CNN, TNT Sports US i Discovery i prawdopodobnie TVN. Prezes Warner Bros. Discovery David Zaslav zostanie prezesem WBD Streaming & Studios. Dotychczasowy dyrektor finansowy Warner Bros. Discovery Gunnar Wiedenfels zostanie prezesem i CEO WBD Global Networks. Podział ma zostać sfinalizowany w połowie przyszłego roku.

- W obliczu odchodzenia od telewizji kablowej coraz więcej gigantów branży rozrywkowej szuka sposobów na pozbycie się tradycyjnych zasobów telewizyjnych i skoncentrowanie się na przesyłaniu strumieniowym.

- czytamy na łamach Axios

Oznacza to, że TVN prawdopodobnie trafi do spółki, która z założenia ma sobie radzić "gorzej".

 

Oświadczenie

Miesiącami trwały spekulacje na temat sprzedaży TVN przez Warner Bros. Discovery. Wczoraj temat miało uciąć oświadczenie, w którym poinformowano, że kwestia ewentualnej sprzedaży jest już nieaktualna. Jednak w opinii ekspertów nie ucięło.

Strona TVN24 opublikowała kilka tygodni temu komunikat od president & managing director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN Kasi Kieli i president Warner Bros. Discovery ds. międzynarodowych Gerharda Zeilera.

Przez ostatnie kilka miesięcy prowadziliśmy przegląd opcji strategicznych dla TVN. Jedną z możliwości branych pod uwagę była sprzedaż spółki. Taki proces nie jest niczym wyjątkowym w przypadku spółek giełdowych, takich jak Warner Bros. Discovery.

Dzisiaj chcielibyśmy poinformować, że zakończyliśmy ten etap. Podjęliśmy decyzję, że optymalną opcją jest pozostanie TVN w strukturach WBD i rozwijanie naszego biznesu w ramach jednej grupy.

TVN odgrywa kluczową rolę w międzynarodowych strukturach WBD. Jest liderem rynku mediowego w Polsce, a także jednym z najważniejszych i największych rynków lokalnych w portfolio WBD.

Wiemy, że okres niepewności był trudny dla Was wszystkich. Chcemy, abyście wiedzieli, że bardzo doceniamy Wasz profesjonalizm i wkład przez ostatnie miesiące. Mimo wielu pytań i wątpliwości dokonaliśmy bardzo dużo. Jesteśmy przekonani, że razem - w ramach jednej grupy WBD, osiągniemy wiele sukcesów

– czytamy w komunikacie.

 

 

"Temat wróci"

- Temat sprzedaży TVN jeszcze pewnie wróci, ale teraz będziemy mieć pewną stabilizację na rynku. Uspokoiła się też nieco sytuacja w Grupie Polsat Plus związana z konfliktem rodzinnym.

- mówi z kolei Bogusław Kisielewski, były prezes Grupy Kino Polska, który uważa, że na decyzję WBD wpłynęła nie tyle sytuacja na świecie, co raczej zbyt duża różnica pomiędzy oczekiwaniami dotychczasowego właściciela, a ofertami ewentualnych kupców. Kisielewski uważa również, że teraz powinna się również uspokoić sytuacja wewnątrz stacji - Istniało bowiem ryzyko, że nowy właściciel np. będzie chciał wymienić skład dziennikarski, jak to się stało w TVP po zmianie władz - mówi Kisielewski.

- Ja się cieszę i mam nadzieję, że moje koleżanki i koledzy również. Baliśmy się sprzedaży, ale dla nas optymalne jest pozostanie w Warner Bros. Discovery. To najlepsze rozwiązanie dla TVN na dzisiaj.

- mówi anonimowy dziennikarz TVN.

 

W TVN nerwowo

Jakiś czas temu prezes TVN Warner Bros. Discovery w Polsce Katarzyna Kieli napisała uspokajający list do pracowników stacji. Odniosła się w nim do potencjalnej sprzedaży Grupy TVN.

WBD rozważa różne opcje i jedną z nich jest potencjalna sprzedaż różnych aktywów. Czy do takiej sprzedaży dojdzie, jeszcze nie wiadomo. Co wiadomo, to że do potencjalnych inwestorów zostanie rozesłana informacja dotycząca naszego biznesu

– napisała w liście Katarzyna Kieli.

Zwróciła również uwagę na to, że w przeszłości TVN kilka razy zmieniał swojego właściciela.

Z każdej zmiany wychodziliśmy mocniejsi. Razem przeszliśmy przez ostatnie, bardzo trudne lata i niezależnie od tego, czy do zmiany właściciela dojdzie czy nie, chciałabym żebyście mieli wszyscy pewność, że zarówno ja, jak i cały polski management jesteśmy razem z Wami. I tym razem przejdziemy przez to jeszcze mocniejsi

– stwierdziła prezes TVN Warner Bros. Discovery.

W liście Katarzyna Kieli przekonuje pracowników, że niezależność dziennikarska jest dla nadawcy kluczowa.

Oprócz tego, że jest to fantastyczna firma, z fantastycznymi pracownikami, to wartości którym wszyscy hołdujemy, na czele z niezależnością dziennikarską, są naszym trwałym fundamentem. I to się nigdy nie zmieni

– zapewniła Kieli.

 

Sprzedaż TVN

Jak podawała Agencja Reutera, cztery osoby zaznajomione ze sprawą sprzedaży Grupy TVN miały potwierdzić rozpoczęcie całego procesu zmiany właściciela. Akcjonariusz Warner Bros. Discovery podjął współpracę z doradcami z JP Morgan, której celem na być sprzedaż TVN.

Bank miał też kontaktować się z potencjalnymi nabywcami aktywów w ostatnich tygodniach, a materiały sprzedażowe mają zostać rozesłane na początku przyszłego roku.

Trwają spekulacje nt. przejęcia TVN przez nowego właściciela, który mógłby wpłynąć na linię redakcyjną stacji. 

Mówiło się również o zakupie całego Warner Bros. Discovery przez koncern FOX, do którego należy konserwatywna telewizja informacyjna FOX News. A także o ewentualnym zakupie TVN przez imperium medialne rodziny Berlusconich.

Według doniesień "Rzeczpospolitej", wpłynęły trzy oferty – funduszu należącego do miliardera Michała Sołowowa, konsorcjum z Wirtualną Polską oraz Media For Europe – grupy należącej do spadkobierców Silvio Berlusconiego, która jednak, według doniesień medialnych, miała się wycofać.

Ostatecznie WBD wycofało się z pomysłu sprzedaży TVN.



 

Polecane
Emerytury
Stażowe