REKLAMA

[Tylko u nas] Janusz Szewczak: To skandal, że rząd PO i PSL funkcjonował pod dyktando niemieckich mediów

- Ewenementem na skalę światową jest to, że w dużym i suwerennym państwie jedne z najważniejszych mediów, jak Onet, Fakt czy Newsweek były w rękach niemieckiego kapitału. To dawało dużą możliwość manipulacji i oddziaływania na polski rząd - ocenia Janusz Szewczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości, w rozmowie z Marcinem Koziestańskim.
 [Tylko u nas] Janusz Szewczak: To skandal, że rząd PO i PSL funkcjonował pod dyktando niemieckich mediów
/ J. Szewczak
– Wczoraj na światło dzienne wyszły tzw. „taśmy Pawlaka”, które opublikowała TVP. Można na nich usłyszeć m.in. jak Waldemar Pawlak wyjaśniał przyczyny, dlaczego część mediów przeszła w ręce niemieckie. Jak by Pan to ocenił?

– To jest dowód na to, że rząd Platformy i PSL-u funkcjonował właściwie pod dyktando niemieckich mediów. To skandal i ewenement na skalę światową, że w dużym i suwerennym państwie jedne z najważniejszych mediów, jak Onet, Fakt czy Newsweek były w rękach niemieckiego kapitału. To dawało dużą możliwość manipulacji i oddziaływania na polski rząd. Pawlak mówił o tym, że Donald Tusk bardziej liczył się z artykułem w niemieckiej prasie, niż ze związkami zawodowymi w Polsce. To kompromitacja wszystkich po kolei rządzących wówczas elit. Takie skandaliczne historie nie występują w innych krajach Unii Europejskiej, w Niemczech, czy Francji. Alarm powinien być już dawno podniesiony, a media w Polsce powinny być w polskich rękach.

– Z kolei dzisiaj Pawlak opublikował oświadczenie, w którym mówi, że nie wyraża zgody na wykorzystywanie jego wypowiedzi i wizerunku przez TVP. Co Pan na to?

– Waldemar Pawlak powiedział też o swoich kolegach z PSL-u, że nie chcą się uczyć, bo są już tak zdemoralizowani władzą. Pawlak mówi ostatnio wiele różnych rzeczy. Moim zdaniem polityk powinien jednak brać odpowiedzialność za słowa, które wypowiada. Powinien także, to co mówi prywatnie, nie wstydzić się powiedzieć publicznie.
 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura