[Tylko u nas] Krzysztof Wyszkowski: "Lech Wałęsa to postać zupełnie nieporównywalna z Anną Walentynowicz"

W poniedziałek 24 czerwca historycznej Sali BHP odbyła się uroczysta prezentacja znaczka z portretem legendarnej opozycjonistki Anny Walentynowicz. Na wydarzeniu obecny był jeden z założycieli Wolnych Związków Zawodowych Krzysztof Wyszkowski, który znalazł czas na rozmowę z naszym reporterem.
 [Tylko u nas] Krzysztof Wyszkowski: "Lech Wałęsa to postać zupełnie nieporównywalna z Anną Walentynowicz"
/ fot. Robert Wąsik, Tygodnik Solidarność
Znaczek obiegowy z wizerunkiem Anny Walentynowicz, która została przedstawiona na tle stoczniowych dźwigów został wprowadzony do obiegu w nakładzie 1 mln sztuk. Jego autorem jest Maciej Jędrysik. 

Czytaj więcej: [fotorelacja] Portret Anny Walentynowicz na najnowszym znaczku Poczty Polskiej
 

Osobiście nigdy w to nie wątpiłem, że wygramy. Bardzo się cieszę, że wygrywamy również instytucjonalnie. Poczta Polska to symbol instytucji państwowej, więc fakt, że Anna Walentynowicz została uhonorowana przez historyczną instytucję państwową jest zaszczytem dla nas wszystkich. Mam nadzieję, że to jest znak ostatecznych zmian w Polsce, które się już zakorzeniają w efektywny sposób


- powiedział Krzysztof Wyszkowski w rozmowie z Tysol.pl. Poproszony o porównanie postaci Anny Walentynowicz do Lecha Wałęsy, odpowiedział:
 

Z Lechem Wałęsą jest związanych bardzo wiele problemów, a kłamstwa zdominowały jego życiorys. Oczywiście miał swoją rolę. Ale jest to postać zupełnie nieporównywalna z Anną Walentynowicz. To ona ma ten przydomek „Anna Solidarność”, a nie Lech Wałęsa, który ma przydomek „Bolek”. To są zupełnie różne osobowości. Z jednej strony wielka, pełna poświęcenia i bezinteresowna Anna, a z drugiej działalność polityczna, choć prowadzona z pewnym talentem, to jednak w sumie aferzysty. Myślę, że bardzo dobrze się stało, iż Poczta Polska rozpoczęła honorowanie działaczy Wolnych Związków Zawodowych, Anny Walentynowicz, bo w kolejce czekają państwo Gwiazdowie i inni. A na literę W… Lech Wałęsa się pewnie nie doczeka tego zaszczytu


- podsumował Krzysztof Wyszkowski.

raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe