[W RODZINIE SIŁA] B. Morzycki, Browary Polskie: Przez przykład pokazujmy jak odnosić się do alkoholu

Trwa 49. edycja Chmielaków Krasnostawskich, najstarsza impreza piwowarska w Polsce. Na krasnostawskim rynku znajduje się m.in. stoisko akcji „W Rodzinie Siła”, organizowanej przez sekretariat przemysłu spożywczego NSZZ Solidarność i Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie. Na miejscu rozmawialiśmy z Bartłomiejem Morzyckim, Dyrektorem Generalnym Browarów Polskich. 
 [W RODZINIE SIŁA] B. Morzycki, Browary Polskie: Przez przykład pokazujmy jak odnosić się do alkoholu
/ foto. Własne
Tysol.pl: Czy to ważne by również podczas tak dużych imprez jak Chmielaki Krasnostawskie promować akcje profilaktyczne i uświadamiające typu „W Rodzinie Siła”?

Bartłomiej Morzycki: Tak, to bardzo ważne. To 49. edycja, czyli blisko pół wieku krasnostawskiego święta piwowarów, chmielarzy. Na miejscu wystawia się kilkadziesiąt browarów. Jednak nie zapominajmy – piwo jest napojem alkoholowym. Dlatego program „W Rodzinie Siła” jest potrzebny. W Krasnystawie, podczas Chmielaków, tysiące ludzi przychodzi by spróbować piwa. Chcemy z nimi porozmawiać, zwrócić uwagę na to, że przede wszystkim piwo jest napojem wyłącznie dla osób pełnoletnich. Chcemy w ramach programu przekonywać rodziców, żeby w sposób odpowiedni obchodzili się z alkoholem i w ten sposób dawali dobry przykład swoim dzieciom. Myślę, że tego typu imprezy masowe, gdzie jest alkohol, są dobrą okazją by pokazywać jak się odnosić do alkoholu – w sposób odpowiedzialny. Najlepiej okazywać to przez dobry przykład. 

Kultura picia w Polsce rośnie? 

Naszym zdaniem tak. Nawet będąc kolejny rok na Chmielakach mam wrażenie, że ogromna większość osób konsumuje piwo w sposób odpowiedzialny. Gołym okiem nie widać osób, które przesadziłyby z konsumpcją. Idziemy w dobrym kierunku. Oczywiście da się znaleźć marginalne zachowania patologiczne, ale nie zmienia to faktu, że kultura picia alkoholu w Polsce jest coraz bardziej odpowiedzialna. Spada także liczba osób, które konsumują nadmiernie. Widać to też w przestrzeni publicznej. 

Czy program „W Rodzinie Siła”, prowadzony zarówno przez pracodawców jak i pracowników, reprezentowanych przez Solidarność, jest przykładem tego, że w branży piwowarskiej relacje między pracownikiem a pracodawcą układają się dobrze? 

W tym zakresie, jakim jest propagowanie odpowiedzialności i umiarkowania mamy wspólny cel. Tutaj nie ma wielkiego podziału między pracownika a pracodawcę. Świadomość pracowników z branży piwowarskiej jest bardzo wysoka. Jestem przekonany, że pracownicy browarów we własnych rodzinach zachowują się w sposób odpowiedzialny. To, że wychodzą z tym na zewnątrz, warząc piwo mówią o odpowiedzialności i umiarkowaniu to rzecz bardzo cenna. Dobrze jeśli jako branża piwna pokazujemy, że pracodawca razem z pracownikiem może mieć wspólne cele. Oby tak dalej. 


-------
Chmielaki to najstarszy festiwal piwny w Polsce, impreza uhonorowana w ostatnich latach wieloma prestiżowymi wyróżnieniami, m.in. tytułem „Najlepszego Produktu Turystycznego Polski 2013” oraz nagrodą „Piwne Pozytywy 2015”. Wydarzenie relacjonowane jest przez media regionalne i ogólnopolskie, a jej ranga i rozpoznawalność wzrasta z roku na rok, przyciągając do Krasnegostawu dziesiątki tysięcy miłośników piwa i dobrej zabawy z całej Polski i z zagranicy. Wstęp na teren wydarzenia jest darmowy.

Chmielaki stają się najważniejszą w kraju imprezą piwną, wyznaczającą trendy i nadającą ton podobnym festiwalom. To tutaj odbywa się Ogólnopolska Sesja Chmielarska oraz największy w Polsce Konsumencki Konkurs Piw, a zdobytymi w Krasnymstawie medalami szczycą się wszystkie browary krajowe i zagraniczne. Centrum miasta zostaje na trzy dni wyłączone z ruchu, stając się terenem wielkiej fety na cześć złotego trunku. Wokół Rynku Miejskiego rozrasta się strefa browarów – tych większych i mniejszych, regionalnych. Na terenie nowo odrestaurowanego Dworku Starościńskiego okazję do zaprezentowania swoich wyrobów mają browary kraftowe i piwowarzy domowi. Chmielaki to unikalne połączenie tradycji regionu z nowoczesną rozrywką na najwyższym poziomie, a także niezwykle atrakcyjne wydarzenie muzyczne: bogaty program artystyczny na dwóch scenach do późnych godzin wieczornych. 

 

 

POLECANE
Niemiecka policja miała próbować zatrzymać polskich obrońców granicy na polskim terytorium: Halt Polen! gorące
Niemiecka policja miała próbować zatrzymać polskich obrońców granicy na polskim terytorium: "Halt Polen!"

Lider Ruchu Obrony Granic Robert Bąkiewicz przekazał szokujące informacje. Według jego słów niemiecka policja miała próbować zatrzymać Polaków... na terytorium Polski.

Elon Musk ogłosił powstanie nowej partii z ostatniej chwili
Elon Musk ogłosił powstanie nowej partii

- Dziś powstaje Partia Amerykańska, aby zwrócić wam wolność - pisze Elon Musk na platformie "X".

Potężna rozróba w serbskim parlamencie. Granaty dymne, jedna z posłów w stanie krytycznym z ostatniej chwili
Potężna rozróba w serbskim parlamencie. Granaty dymne, jedna z posłów w stanie krytycznym

W serbskim parlamencie doszło do dramatycznych scen. Posłowie opozycji rzucili granaty hukowe i gaz łzawiący w proteście przeciwko rządom Aleksandara Vučića. W wyniku zamieszek posłanka Jasmina Obradović doznała udaru i walczy o życie.

Niemieckie media: Ruch Obrony Granic torpeduje niemiecką politykę migracyjną z ostatniej chwili
Niemieckie media: Ruch Obrony Granic torpeduje niemiecką politykę migracyjną

Niemiecki tygodnik „Der Spiegel” opisał serię incydentów na granicy z Polską, które wg redakcji „komplikują niemiecką politykę migracyjną”. Główna krytyka kierowana jest w stronę polskiego Ruchu Obrony Granic (ROG), który utrudnia niemieckim służbom odsyłanie nielegalnych migrantów do Polski.

Wes Anderson – nostalgiczne fantazmaty czasów, których nigdy nie było tylko u nas
Wes Anderson – nostalgiczne fantazmaty czasów, których nigdy nie było

Wes Anderson powraca na ekrany z filmem, który równie łatwo rozpoznać, co sobie odpuścić albo się zakochać. "Układ fenicki", pokazany premierowo podczas 78. Festiwalu Filmowego w Cannes, na polskie ekrany trafił 6 czerwca.

Stopnie BRAVO i BRAVO-CRP przedłużone. Pilny komunikat rządu z ostatniej chwili
Stopnie BRAVO i BRAVO-CRP przedłużone. Pilny komunikat rządu

Premier przedłużył drugi stopień alarmowy BRAVO i BRAVO-CRP na terenie całej Polski do 31 sierpnia 2025. Wyjaśniamy, co to oznacza i dlaczego władze proszą obywateli o czujność.

Ukraińskie drony znowu w akcji. Ważna fabryka w Rosji trafiona z ostatniej chwili
Ukraińskie drony znowu w akcji. Ważna fabryka w Rosji trafiona

Drony Sił Systemów Bezzałogowych ukraińskich wojsk zaatakowały w Rosji fabrykę radarów, wykorzystywanych w dronach i rakietach, które ostrzeliwują Ukrainę – powiadomił w sobotę Sztab Generalny w Kijowie.

Cztery podgatunki elit gardzących polską hołotą tylko u nas
Cztery podgatunki elit gardzących polską hołotą

Ciągle się zastanawiam skąd bierze się głębokie przekonanie niektórych środowisk o ich wyższości, lepszym wykształceniu, europejskości nad „prostakami” z prawicy, którzy nic nie kumają z otaczającej ich rzeczywistości tkwiąc mentalnie w Średniowieczu (nie będę, jaśnie oświeconym, wyjaśniał co wniosły w legacie do naszego dzisiejszego życia wykpiwane wieki średnie bo zajęłoby to zbyt wiele czasu a oni i tak by tego nie pojęli – przy okazji tylko i na końcu przypomnijmy, że między innymi ich guru Bronisław Geremek był mediewistą, zajmującym się, o zgrozo, prostytucją…) i nie wychodząc od miejscowego proboszcza (alternatywnie ”z kruchty”).

Wimbledon: Pewne zwycięstwo Igi Świątek z Danielle Collins z ostatniej chwili
Wimbledon: Pewne zwycięstwo Igi Świątek z Danielle Collins

Iga Świątek awansowała do czwartej rundy wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu. Rozstawiona z numerem ósmym tenisistka pewnie pokonała Amerykankę Danielle Collins 6:2, 6:3. Jej kolejną rywalką w Londynie będzie Dunka Clara Tauson.

Komu służycie?. Ostra reakcja Roberta Bąkiewicza na zaskakujący ruch policji z ostatniej chwili
"Komu służycie?". Ostra reakcja Roberta Bąkiewicza na zaskakujący ruch policji

Robert Bąkiewicz ostro skrytykował decyzję policji o wprowadzeniu zakazu lotów dronów przy granicy z Niemcami. Jak twierdzi, ograniczenia uderzają w działania obywatelskie mające na celu kontrolę migracji; zakaz ogłoszono dwa dni po tym, jak Ruch Obrony Granic zakupił własne drony do patrolowania pasa przygranicznego.

REKLAMA

[W RODZINIE SIŁA] B. Morzycki, Browary Polskie: Przez przykład pokazujmy jak odnosić się do alkoholu

Trwa 49. edycja Chmielaków Krasnostawskich, najstarsza impreza piwowarska w Polsce. Na krasnostawskim rynku znajduje się m.in. stoisko akcji „W Rodzinie Siła”, organizowanej przez sekretariat przemysłu spożywczego NSZZ Solidarność i Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie. Na miejscu rozmawialiśmy z Bartłomiejem Morzyckim, Dyrektorem Generalnym Browarów Polskich. 
 [W RODZINIE SIŁA] B. Morzycki, Browary Polskie: Przez przykład pokazujmy jak odnosić się do alkoholu
/ foto. Własne
Tysol.pl: Czy to ważne by również podczas tak dużych imprez jak Chmielaki Krasnostawskie promować akcje profilaktyczne i uświadamiające typu „W Rodzinie Siła”?

Bartłomiej Morzycki: Tak, to bardzo ważne. To 49. edycja, czyli blisko pół wieku krasnostawskiego święta piwowarów, chmielarzy. Na miejscu wystawia się kilkadziesiąt browarów. Jednak nie zapominajmy – piwo jest napojem alkoholowym. Dlatego program „W Rodzinie Siła” jest potrzebny. W Krasnystawie, podczas Chmielaków, tysiące ludzi przychodzi by spróbować piwa. Chcemy z nimi porozmawiać, zwrócić uwagę na to, że przede wszystkim piwo jest napojem wyłącznie dla osób pełnoletnich. Chcemy w ramach programu przekonywać rodziców, żeby w sposób odpowiedni obchodzili się z alkoholem i w ten sposób dawali dobry przykład swoim dzieciom. Myślę, że tego typu imprezy masowe, gdzie jest alkohol, są dobrą okazją by pokazywać jak się odnosić do alkoholu – w sposób odpowiedzialny. Najlepiej okazywać to przez dobry przykład. 

Kultura picia w Polsce rośnie? 

Naszym zdaniem tak. Nawet będąc kolejny rok na Chmielakach mam wrażenie, że ogromna większość osób konsumuje piwo w sposób odpowiedzialny. Gołym okiem nie widać osób, które przesadziłyby z konsumpcją. Idziemy w dobrym kierunku. Oczywiście da się znaleźć marginalne zachowania patologiczne, ale nie zmienia to faktu, że kultura picia alkoholu w Polsce jest coraz bardziej odpowiedzialna. Spada także liczba osób, które konsumują nadmiernie. Widać to też w przestrzeni publicznej. 

Czy program „W Rodzinie Siła”, prowadzony zarówno przez pracodawców jak i pracowników, reprezentowanych przez Solidarność, jest przykładem tego, że w branży piwowarskiej relacje między pracownikiem a pracodawcą układają się dobrze? 

W tym zakresie, jakim jest propagowanie odpowiedzialności i umiarkowania mamy wspólny cel. Tutaj nie ma wielkiego podziału między pracownika a pracodawcę. Świadomość pracowników z branży piwowarskiej jest bardzo wysoka. Jestem przekonany, że pracownicy browarów we własnych rodzinach zachowują się w sposób odpowiedzialny. To, że wychodzą z tym na zewnątrz, warząc piwo mówią o odpowiedzialności i umiarkowaniu to rzecz bardzo cenna. Dobrze jeśli jako branża piwna pokazujemy, że pracodawca razem z pracownikiem może mieć wspólne cele. Oby tak dalej. 


-------
Chmielaki to najstarszy festiwal piwny w Polsce, impreza uhonorowana w ostatnich latach wieloma prestiżowymi wyróżnieniami, m.in. tytułem „Najlepszego Produktu Turystycznego Polski 2013” oraz nagrodą „Piwne Pozytywy 2015”. Wydarzenie relacjonowane jest przez media regionalne i ogólnopolskie, a jej ranga i rozpoznawalność wzrasta z roku na rok, przyciągając do Krasnegostawu dziesiątki tysięcy miłośników piwa i dobrej zabawy z całej Polski i z zagranicy. Wstęp na teren wydarzenia jest darmowy.

Chmielaki stają się najważniejszą w kraju imprezą piwną, wyznaczającą trendy i nadającą ton podobnym festiwalom. To tutaj odbywa się Ogólnopolska Sesja Chmielarska oraz największy w Polsce Konsumencki Konkurs Piw, a zdobytymi w Krasnymstawie medalami szczycą się wszystkie browary krajowe i zagraniczne. Centrum miasta zostaje na trzy dni wyłączone z ruchu, stając się terenem wielkiej fety na cześć złotego trunku. Wokół Rynku Miejskiego rozrasta się strefa browarów – tych większych i mniejszych, regionalnych. Na terenie nowo odrestaurowanego Dworku Starościńskiego okazję do zaprezentowania swoich wyrobów mają browary kraftowe i piwowarzy domowi. Chmielaki to unikalne połączenie tradycji regionu z nowoczesną rozrywką na najwyższym poziomie, a także niezwykle atrakcyjne wydarzenie muzyczne: bogaty program artystyczny na dwóch scenach do późnych godzin wieczornych. 

 


 

Polecane
Emerytury
Stażowe