Jacek Piekara: Uczynienie Korwina Marszałkiem nawet na jeden dzień byłoby kompromitacją

Pisarz, a także publicysta i bardzo aktywny komentator bieżących wydarzeń, Jacek Piekara odniósł się do debaty nad nowym marszałkiem seniorem Sejmu IX kadencji.
screen yt
Pierwsze posiedzenie Sejmu i Senatu otwierają marszałkowie seniorowie. Są oni powoływani przez prezydenta spośród najstarszych posłów i senatorów. Po ogłoszeniu wyników wyborów media przekonywały, że najbardziej prawdopodobne do objęcia stanowiska marszałka seniora są dwa nazwiska - Iwona Śledzińska-Katarasińska oraz Janusz Korwin-Mikke.

W piątkowej rozmowie w radiu RMF FM minister w kancelarii prezydenta Błażej Spychalski poinformował, że marszałkiem seniorem zostanie posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska.
 

Śledzińska nie jest z mojej bajki (i wolałbym, żeby nie istniała w życiu publicznym)


- stwierdził Jacek Piekara.

Po chwili dodał jednak, że nie wyobraża sobie na tym stanowisku Janusza Korwin-Mikkego. Jego zdaniem uczynienie go marszałkiem seniorem byłoby kompromitacją
 

Korwin wygadywał ostatnio takie kłamstwa, bzdury i podłości pod adresem konkretnych ludzi i całych grup społecznych, że uczynienie go marszałkiem nawet na 1 dzień byłoby mega kompromitacją…


- oświadczył na Twitterze pisarz.
Źródło:twitter.com
kpa

Ankieta
Czym kieruje się PE w rezolucjach przeciwko Polsce?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czym kieruje się PE w rezolucjach przeciwko Polsce?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: