Poseł PiS bez ogródek o wyborze Magdaleny Biejat: Był to błąd

– Był to błąd. (…) Mam nadzieję, że Komisja Rodziny wróci do Prawa i Sprawiedliwości. Obawiam się, że p. Biejat będzie wojująca w swojej ideologii – powiedział w poranku „Siódma 9” Piotr Uściński, poseł Prawa i Sprawiedliwości, który skomentował decyzję władz Prawa i Sprawiedliwości dotyczącą wyboru posłanki Magdaleny Biejat z Lewicy na przewodniczącą Komisji ds. Rodziny.
 Poseł PiS bez ogródek o wyborze Magdaleny Biejat: Był to błąd
/ Magdalena Biejat, screen wp.tv

– Wiemy, że jest zwolenniczką aborcji na życzenie, a także ideologii genderowych. Na pewno nie pozwolimy na to, żeby z komisji czyniła festiwal swojego światopoglądu. Wierzę, że tutaj będzie zmiana decyzji dot. Przewodniczącego

– dodał polityk, który skomentował także wczorajszą debatę dot. „stref wolnych od LGBT” w Polsce, która odbyła się w Parlamencie Europejskim.

„Jesteśmy krajem, który ma wielowiekową tradycję tolerancji. (…) W Niemczech do połowy lat 90-tych homoseksualizm był karany, był ścigany przez prawo. Mimo tych restrykcji to tam wykształciła się cała subkultura [związana z LGBT]. Przez te wszystkie prześladowania ich podejście obróciło się o 180 stopni. My w Polsce po prostu dajemy żyć. Nikt nic złego homoseksualistom nie robi”

– powiedział gość poranka.

„To co słyszeliśmy wczoraj z ust pana Biedronia, te kłamstwa dotyczącego tego, że w Polsce osoby homoseksualne nie mogą wchodzić do jakichś restauracji, wydaje się prawdopodobne ludziom na Zachodzie, bo u nich takie rzeczy miały miejsce. (…) Przez wieki byliśmy i dalej jesteśmy najbardziej tolerancyjni w Europie. Nasza tolerancja jest zdroworozsądkowa, nie jest popadaniem w skrajność afirmacji”


– zakończył Uściński.
 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe