REKLAMA

Beata Szydło w RDS: bierzemy odpowiedzialność za naprawę służby zdrowia

Reforma zdrowia jeszcze szczególnie trudna, a materia wrażliwa. Jednak to rząd jest odpowiedzialny za ochronę zdrowia z mocy konstytucji – mówiła dziś na posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego premier Beata Szydło.
 Beata Szydło w RDS: bierzemy odpowiedzialność za naprawę służby zdrowia
/ www.pexels.com

Odpowiedzialność za zdrowie obywateli jest zobowiązaniem państwa i chcemy wziąć za to odpowiedzialność. Nie oznacza to jednak, że nagle zniknie prywatna służba zdrowia. Jednak wsparcia wymaga ta państwowa, bo po nią może sięgnąć każdy z obywateli – powiedziała premier Beata Szydło. Reformę przygotowaną przez resort zdrowia oceniła jako dobrą i dla pacjentów, i dla pracowników służby zdrowia.

W opinii premier, dialog dotyczący ochrony zdrowia się toczy. Konieczny jest jednak kompromis, bo trudno spełnić wszystkie postulaty strony społecznej. „Musimy przystąpić do uzdrowienia systemu służby zdrowia w Polsce” - powiedziała. Obecny nie spełnia już swojego zadania tak dotyczącego opieki zdrowotnej nad pacjentem, jak i dostępności czy zatrudnienia i wynagrodzenia dla pracowników służby zdrowia.

Prze 8 lat doprowadzono do tego że służba zdrowia jest bardzo chora i dziś musimy ją leczyć – powiedziała.

Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda podkreślił w obecności premier Beaty Szydło, że dla związku szczególnie istotne są zmiany, które doprowadzą do ograniczenia bądź likwidacji kontraktów ratowników medycznych oraz innych pracowników ochrony zdrowia, a także wskazanie konkretnego terminu podwyżek.

Premier wielokrotnie zaznaczała w swojej wypowiedzi na czas potrzebny do sukcesywnego wprowadzenie reform. Mówiła też o odpowiedzialności, jaką bierze na siebie minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

 

Anna Grabowska


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura