REKLAMA

Co Polacy sądzą o zaangażowaniu wojska w walkę z koronawirusem?

Polacy pozytywnie odnoszą się do zaangażowania Wojska Polskiego w czasie epidemii koronawirusa. Tak wynika z badania opinii publicznej przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Obrony Narodowej.
PAP/Andrzej Grygiel Co Polacy sądzą o zaangażowaniu wojska w walkę z koronawirusem?
PAP/Andrzej Grygiel / PAP
Jak wynika z badania przeprowadzonego przez agencję PBS, 82 proc. badanych Polaków pozytywnie ocenia obecność wspólnych patroli wojskowych i policyjnych  na ulicach. 83 proc. badanych uważa, że Wojsko Polskie powinno wspólnie z policją brać udział w kontroli przestrzegania zaleceń przez osoby przebywające na kwarantannie. 47 proc. badanych stwierdziła, że widoczna obecność Wojska Polskiego na ulicach i w miejscach publicznych sprawi, że będą się czuć bezpieczniej. Przeciwnego zdania było 20 proc. badanych Polaków.

Jak informuje Ministerstwo Obrony Narodowej, w walkę z koronawiruem zaangażowanych jest prawie 9 tys. żołnierzy oraz ponad 1,2 tys. jednostek sprzętu wojskowego. Żołnierze są zaangażowani m.in. w ochronę granic, wspólne z policją patrolowanie ulic, transport żywność i środki ochrony osobistej, opieką nad kombatantami oraz rodzinami medyków. W stałej gotowości pozostaje 14 wojskowych szpitali i 5 ośrodków medycyny prewencyjnej. W działania na czas epidemii zaangażowani są zarówno żołnierze zarówno wojsk operacyjnych, jak i obrony terytorialnej.

BB/MON

 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura