REKLAMA

Mosbacher: W Polsce dokonaliście czegoś niezwykłego

Uważam, że sojusze jeszcze się umocnią. Nie jesteśmy w tym kryzysie osamotnieni. Jesteśmy razem – powiedziała ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher w rozmowie z "Faktem". Oceniła, że Polska wychodzi z kryzysu spowodowanego pandemią szybciej niż większość krajów.
 Mosbacher: W Polsce dokonaliście czegoś niezwykłego
/ YouTube

W rozmowie z weekendowym wydaniem "Faktu" Mosbacher zapewniła, że czuje się w Polsce bardzo bezpieczna.

Myślę, że w Polsce dokonaliście czegoś niezwykłego. Jestem pełna uznania dla prezydenta (Andrzeja) Dudy za to, co zdołał zrobić. Polska wychodzi z tego kryzysu szybciej niż większość (krajów), zastosowała skuteczne środki ochrony. Szczerze mówiąc, czuję się tu bezpieczniej niż w Nowym Jorku – powiedziała.

Pytana, czy po kryzysie koronawirusowym pojawią się na świecie nowe sojusze, powiedziała, że "przyjaciele pozostaną przyjaciółmi". – Z pewnością poznaje się ich w kryzysie, takim właśnie jak ten. Uważam wręcz, że sojusze jeszcze się umocnią. Nie jesteśmy w tym kryzysie osamotnieni. Jesteśmy razem – powiedziała.

Oceniła, że największym zagrożeniem obecnie jest arsenał nuklearny Rosji, "ale też to, że Rosjanie są agresywni". – Obecnie, co ciekawe, najgroźniejsze wydają mi się ich ataki w cyberprzestrzeni. Wydają się nie uznawać żadnych granic w swoich destrukcyjnych działaniach zarówno na płaszczyźnie gospodarczej, jak i personalnej – powiedziała.

/PAP
ozk/ mok/


 


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura