mBank poparł Strajk Kobiet. Klienci komentują i zapowiadają likwidację kont

Chyba czas zmienić bank – pisze jeden z klientów mBanku, komentując w ten sposób wpis, w którym bank jednoznacznie poparł Strajk Kobiet.
 mBank poparł Strajk Kobiet. Klienci komentują i zapowiadają likwidację kont
YouTube/mBank


W środę tuż po godz. 11 oficjalny profil mBanku na Twitterze udostępnił zdjęcia twarzy różnych osób obok błyskawicy, symbolu protestów przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej. Cały materiał opatrzono napisem: „Wspieramy”.

Sprawa wywołała falę komentarzy w mediach społecznościowych. Wiele klientów banku zapowiedziało likwidację kont i rezygnację z usług, niektórzy z nich opublikowali także tzw. screeny, na których widać informację o zamknięciu rachunku bankowego.

„Dobrze wiedzieć. Chyba czas zmienić bank” – pisze jeden z użytkowników Twittera, a drugi dodaje: „Zadzwoniłem do @mBankpl prosząc o zdjęcie tej grafiki / animacji, jednocześnie zawnioskowałem o pisemne indywidualne przeprosiny z @mBankpl za ten niedopuszczalny wybryk”.

„Jako klient @mBankpl proszę o ustosunkowanie się do ataków na Kościoły, dewastacje zabytkowych fasad, wtargnięcia na Msze Św. czy np. atak nożownika. Rozumiem, że Państwo chcecie marketingowo mieć udział w protestach, rozumiem, że również za ich skutki bierzecie odpowiedzialność?” – napisał na Twitterze prezydencki fotograf Jakub Szymczuk.

 


Ankieta
Czy weto ws. budżetu UE jest...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy weto ws. budżetu UE jest...
Tygodnik

Opinie

Popkultura