Nie żyje bloger Piotr Kuldanek. Opisywał przebieg COVID-19

Piotr Kuldanek, podcaster i autor bloga PanCodziennik.pl , który popierał m.in. Strajk Kobiet podczas którego masowo łamano antykoronawirusowe obostrzenia, zmarł w wyniku COVID-19. W ostatnim czasie mężczyzna opisywał przebieg choroby. Kilka dni wcześniej, także z powodu koronawirusa, zmarł jego ojciec.
 Nie żyje bloger Piotr Kuldanek. Opisywał przebieg COVID-19
fot. YouTube


Kuldanek trafił do szpitala w połowie listopada. W ostatnich dniach relacjonował przebieg choroby zarówno na Twitterze, jak i Facebooku. Jak informował, zaraził się podczas rodzinnego spotkania.

„Uznaliśmy, że prawie wszyscy mieszkamy razem albo pracujemy jakbyśmy mieszkali, więc co nam może się stać? A jednak. Moja głupota niech Wam pomoże lepiej podjąć decyzje” – pisał bloger.

Kuldanek udostępnił także zdjęcie ze szpitala z założonym na palcu pulsoksymetrem, czyli urządzeniem służącym do pomiaru saturacji krwi. „To z lewej to saturacja. Jak idzie w dół to game over, umierasz. Tak jak mi w ciągu ostatnich 40 godzin” – pisał.

W kolejnym tweecie przyznał, że jego ojciec „nie miał szczęścia z cyferkami” i umarł w sobotę w nocy. Żegnał go jeszcze na Facebooku: „Tęsknię za Tobą Tato. (...) Tęsknię za tymi wszystkimi drobiazgami, które łączyły nas na co dzień. (…) Ale czuję, że zawsze jesteś ze mną. W każdej dobrej decyzji, którą podejmuję, bo nauczyłeś mnie jak myśleć i analizować. Jesteś w wielu wartościach, które wyznaję i wielu myślach, które mam. Jesteś przy mnie Tato. Tylko tęsknię”.

Jak podał portal polygamia.pl, w czwartek wieczorem z powodu COVID-19 zmarł także Piotr Kuldanek. Rodzina potwierdziła śmierć blogera.
 


Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura