REKLAMA

"Prezydent przekaże dziś list gratulacyjny dla Bidena z zaproszeniem do Warszawy"

To elektorzy wybierają prezydenta USA. Dzisiaj ten wybór się dokona. W związku z tym, tak jak zapowiedział prezydent, po wyborze przez elektorów przekaże list gratulacyjny dla prezydenta elekta Joe Bidena - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta.
/ KPRP

Kolegium Elektorów odda dziś głosy w wyborach prezydenta Stanów Zjednoczonych. Według certyfikowanych przez wszystkie stany wyników listopadowego głosowania kandydat Partii Demokratycznej Joe Biden pokonał w nich kandydata Partii Republikańskiej Donalda Trumpa. 

Krzysztof Szczerski podkreślił, że w związku z głosowaniem elektorskim "pan prezydent przekaże list gratulacyjny dla prezydenta elekta Joe Bidena". Dodał, że zwycięstwo tego kandydata jest wynikiem głosowania elektorów, którego strona polska się spodziewa.

- W liście tym zawarte będzie także zaproszenie dla Joe Bidena do złożenia wizyty w Warszawie w odpowiednim czasie - przekazał Krzysztof Szczerski. Szef gabinetu prezydenta wskazał, że będzie to "oficjalne odniesienie się" Andrzeja Dudy do "wyniku amerykańskich wyborów".


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura