[Najnowszy numer "TS"] Polacy nadzieją konserwatystów. Edery: potrzebujemy Solidarności

Jesteście sumą wszystkiego, czego progresiści nienawidzą; opieracie się nadejściu imperium europejskiego i jesteście głównym zagrożeniem dla jego przywódcy: Niemiec. To dużo – mówi Patrick Edery, francuski publicysta, w rozmowie z Cezarym Krysztopą i Agnieszką Żurek. W najnowszym numerze „Tygodnika Solidarność” odpowiemy na pytanie – czy Polska jest nadzieją dla europejskich konserwatystów? 
 [Najnowszy numer
/ Tygodnik Solidarność

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.

LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie z Patrickiem Ederym?

Podczas gdy zagraniczni „postępowcy” są wyraźnie zaangażowani na wszystkich szczeblach polskiego społeczeństwa, polscy konserwatyści rezygnują z aktywności w krajach „progresywnych”. Uważają, że lepiej się ukryć, być zapomnianym, nie przyciągać uwagi zachodniego „postępowego” ogra. Ta strategia jest całkowitą porażką. Nadszedł czas, by zdać sobie z tego sprawę. Progresiści mają tylko tyle miejsca, ile im pozostawimy. A polscy konserwatyści, podobnie zresztą jak w innych krajach, ustąpili im miejsca, odmawiając walki, odmawiając sobie nawzajem pomocy. Polska nie chciała zostać europejskim liderem konserwatyzmu. Nadal może jeszcze nim być, ale musi zmienić swój paradygmat: musi zrozumieć, że wojna informacyjna z Polską jest częścią globalnej wojny światowej przeciwko Prawdzie (tej pisanej wielką literą), że najlepszą i jedyną bronią przeciwko „postępowcom” jest Prawda.

W ramach tematu numeru przedstawiamy także artykuł Jakuba Pacana - „Sojusznicy Polski”. 

Po wejściu Polski do UE katolicy z Hiszpanii, Włoch czy Niemiec uświadomili sobie, że pierwszy raz po wielu latach ktoś w UE podnosi kwestie wolności chrześcijan w Europie, zakazu aborcji czy obrony rodziny. Wielu konserwatystów uwierzyło, że Polska ma potencjał do odrodzenia autentycznie chadeckiego ruchu politycznego w Europie. Owi cisi sojusznicy na nas liczą.
Polska jest dziś nadzieją konserwatystów w Europie Zachodniej. Rewolucja już się tam właściwie udała, chrześcijaństwo zostało zepchnięte do kąta, rodzina jest rozbita, zwyciężył marksizm kulturowy, a resztki autentycznie przeżywających swoją wiarę katolików, chcąc nie chcąc, żyją jako obywatele drugiej kategorii. 

W numerze również wywiad Cezarego Krysztopy i Michała Ossowskiego z Małgorzatą Manowską, I Prezes Sądu Najwyższego. 

– Z całą pewnością Unia nie ma kompetencji w zakresie organizacji wymiaru sprawiedliwości w krajach członkowskich. Z drugiej strony państwa członkowskie mają swoje zobowiązania w zakresie zapewnienia skutecznych środków prawnych na gruncie prawa europejskiego. Warto jednak pamiętać, że to nie sam Trybunał dokonuje ingerencji. On jedynie wydaje orzeczenia interpretujące unormowania unijne, które niekiedy wykorzystywane są już tu, w kraju, przez polskich sędziów w sposób niesłużący stabilizacji wymiaru sprawiedliwości

– mówi Małgorzata Manowska.

„Chcemy gwarancji wolnych niedziel!” - rozmowa Marcina Koziestańskiego z przewodniczącym Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”. 

Niedziela handlowa 6 grudnia była jedną wielką klapą. Zbadaliśmy obroty w kilkunastu hipermarketach w całej Polsce, w sklepach mniejszego formatu oraz w butikach mieszczących się w galeriach handlowych. We wszystkich typach sklepów ruch był znacznie mniejszy, nie tylko w porównaniu do soboty, ale również do pozostałych dni poprzedzającego tygodnia. Np. w dwóch warszawskich hipermarketach obroty w niedziele były o 2/3 mniejsze niż w sobotę. Jeszcze gorzej było w butikach i sklepach z biżuterią oraz akcesoriami. W części z nich ruch w niedzielę był o 75 proc. mniejszy niż w sobotę. Potwierdziło się to, przed czym przestrzegaliśmy.

„Roller coaster z ropą w tle” O wahaniach ropy naftowej pisze Aleksander Żywczyk 

Przełom listopada i grudnia był pierwszym od lat okresem tak wielkich wahań cen ropy naftowej na międzynarodowych rynkach. Optymizm rynku związany z odkryciem szczepionki na COVID-19 mieszał się z awanturą o wynik wyborów w USA. Informacje o dużych zapasach paliw w Ameryce zbiegły się z odkryciem nowych, niemałych złóż ropy naftowej przez Zjednoczone Emiraty Arabskie. W tle buzowała chęć szybkiego zarobku pozostałych producentów ropy, m.in. Rosji. Spotkanie OPEC otworzyły ceny sięgające 50 dolarów za baryłkę.

W numerze także m.in.:

  • "Opozycja osłabia Polskę" - Jakub Pacan o postawie opozycji na arenie międzynarodowej 
  • "Nasz zespół jest żartem" - Bartosz Boruciak rozmawia z Piotrem Połaciem, współzałożycielem zespołu "Bracia Figo Fagot" 
  • "Jestem jak pianista wirtuoz" Jakub Pacan rozmawia z rzeźbiarką Ludwiką Ogorzelec 
  • "Małe kłamstewka nie do końca udane" Jan Tracz recenzuje film "Od nowa" 
  • "Nieudany eksperyment" - Mateusz Kosiński o handlu 6 grudnia 

  • "Socjalpatrioci i inni" prof. Marka Jana Chodakiewicza 
  • W dziale sport Łukasz Bobruk - "Futbol w stanie wojennym" i "Olimpijskie plany" Anny Zielińskiej o rozszerzeniu listy dyscyplin olimpijskich 

W numerze również felietony, analizy i inne artykuły. Gorąco zachęcamy do lektury!

Najnowszy numer "TS" (51/2020) do pobrania w wersji cyfrowej tutaj. 
Jesteś zainteresowany prenumeratą? Więcej informacji tutaj. 


 

POLECANE
Tȟašúŋke Witkó: Homo Germanicus tylko u nas
Tȟašúŋke Witkó: Homo Germanicus

Osobiście przewiduję – dziś nieco jeszcze żartobliwie i szyderczo – że w pomieszczeniach służbowych Bundeswehry, do tego na poczesnych miejscach, zawisną wkrótce konterfekty jakiegoś znanego działacza lewicowego. Na początek może to być Alfred Willi Rudi Dutschke, a z czasem – kiedy w miarę postępu niemieckiego socjalizmu, walka klas zaostrzy się – można go będzie wymienić, ot choćby na wizerunek Ulrike Marie Meinhof.

Legendarny aktor okradziony. Trwa śledztwo Wiadomości
Legendarny aktor okradziony. Trwa śledztwo

Joaquin Phoenix, jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów swojego pokolenia, znalazł się w centrum zainteresowania mediów. Tym razem nie z powodu nowej roli, lecz przykrego incydentu. Z jego posiadłości w Los Angeles skradziono luksusowy samochód marki Volvo. Sprawą zajmuje się policja.

Dramat w centrum Stuttgartu. Samochód wjechał w grupę ludzi Wiadomości
Dramat w centrum Stuttgartu. Samochód wjechał w grupę ludzi

Groźny incydent w Niemczech. Samochód wjechał w grupę pieszych.

Nowa operacja zabezpieczenia przestrzeni powietrznej. Szef MON ujawnił szczegóły Wiadomości
Nowa operacja zabezpieczenia przestrzeni powietrznej. Szef MON ujawnił szczegóły

Wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował o rozpoczęciu nowej operacji wojskowej, która ma zapewnić bezpieczeństwo i kontrolę nad przestrzenią powietrzną w regionie Bałtyku, w obliczu m.in. niedawnych prowokacji ze strony Rosji.

Prezydent: Nominacje generalskie to wielkie zobowiązanie Wiadomości
Prezydent: Nominacje generalskie to wielkie zobowiązanie

To wielkie zobowiązanie, które zostaje złożone na państwa barki w trudnych czasach dla Rzeczpospolitej, naszej części Europy, a także dla świata - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości wręczenia nominacji generalskich.

Nowy komunikat GIS. Na ten produkt trzeba uważać Wiadomości
Nowy komunikat GIS. Na ten produkt trzeba uważać

Niepokojąca wiadomość dla rodziców i opiekunów. Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące popularnego produktu dla dzieci. Chodzi o czekoladowego zajączka, sprzedawanego w okresie wielkanocnym przez firmę „Wolność” Sp. z o.o.

Hansi Flick zdecydował. Wiadomo, kto zastąpi Szczęsnego w bramce Wiadomości
Hansi Flick zdecydował. Wiadomo, kto zastąpi Szczęsnego w bramce

W sobotnim meczu ligowym z Realem Valladolid w bramce FC Barcelony nie zobaczymy Wojciecha Szczęsnego. Trener „Blaugrany” Hansi Flick zapowiedział zmianę - między słupkami stanie Marc-André ter Stegen.

Wielkie emocje na PGE Narodowym. Legia Warszawa z Pucharem Polski Wiadomości
Wielkie emocje na PGE Narodowym. Legia Warszawa z Pucharem Polski

Piłkarze Legii Warszawa po raz 21. w historii zdobyli Puchar Polski. W finale na stołecznym PGE Narodowym pokonali Pogoń Szczecin 4:3 (1:1). "Portowcy" zostali pokonani w drugim finale z rzędu, a swoim piątym w historii.

Kradli fragmenty lokomotyw i bocznice. Policja zatrzymała kolejowych złodziei Wiadomości
Kradli fragmenty lokomotyw i bocznice. Policja zatrzymała "kolejowych" złodziei

Policjanci z Jaworzna zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podejrzanych o liczne kradzieże elementów lokomotyw oraz infrastruktury kolejowej. Złodzieje, którym może grozić do 10 lat więzienia, decyzją sadu zostali aresztowani.

Były prezydent Brazylii przeszedł operację. Co wiadomo? z ostatniej chwili
Były prezydent Brazylii przeszedł operację. Co wiadomo?

Były prezydent Brazylii Jair Bolsonaro opuścił oddział intensywnej terapii po operacji jamy brzusznej, którą przeszedł w kwietniu, ale nadal pozostanie w szpitalu - podała w piątek telewizja Globo, powołując się na dyrekcję kliniki w Brasilii, stolicy kraju. Lekarze nie sprecyzowali, kiedy polityk będzie mógł opuścić szpital.

REKLAMA

[Najnowszy numer "TS"] Polacy nadzieją konserwatystów. Edery: potrzebujemy Solidarności

Jesteście sumą wszystkiego, czego progresiści nienawidzą; opieracie się nadejściu imperium europejskiego i jesteście głównym zagrożeniem dla jego przywódcy: Niemiec. To dużo – mówi Patrick Edery, francuski publicysta, w rozmowie z Cezarym Krysztopą i Agnieszką Żurek. W najnowszym numerze „Tygodnika Solidarność” odpowiemy na pytanie – czy Polska jest nadzieją dla europejskich konserwatystów? 
 [Najnowszy numer
/ Tygodnik Solidarność

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.

LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie z Patrickiem Ederym?

Podczas gdy zagraniczni „postępowcy” są wyraźnie zaangażowani na wszystkich szczeblach polskiego społeczeństwa, polscy konserwatyści rezygnują z aktywności w krajach „progresywnych”. Uważają, że lepiej się ukryć, być zapomnianym, nie przyciągać uwagi zachodniego „postępowego” ogra. Ta strategia jest całkowitą porażką. Nadszedł czas, by zdać sobie z tego sprawę. Progresiści mają tylko tyle miejsca, ile im pozostawimy. A polscy konserwatyści, podobnie zresztą jak w innych krajach, ustąpili im miejsca, odmawiając walki, odmawiając sobie nawzajem pomocy. Polska nie chciała zostać europejskim liderem konserwatyzmu. Nadal może jeszcze nim być, ale musi zmienić swój paradygmat: musi zrozumieć, że wojna informacyjna z Polską jest częścią globalnej wojny światowej przeciwko Prawdzie (tej pisanej wielką literą), że najlepszą i jedyną bronią przeciwko „postępowcom” jest Prawda.

W ramach tematu numeru przedstawiamy także artykuł Jakuba Pacana - „Sojusznicy Polski”. 

Po wejściu Polski do UE katolicy z Hiszpanii, Włoch czy Niemiec uświadomili sobie, że pierwszy raz po wielu latach ktoś w UE podnosi kwestie wolności chrześcijan w Europie, zakazu aborcji czy obrony rodziny. Wielu konserwatystów uwierzyło, że Polska ma potencjał do odrodzenia autentycznie chadeckiego ruchu politycznego w Europie. Owi cisi sojusznicy na nas liczą.
Polska jest dziś nadzieją konserwatystów w Europie Zachodniej. Rewolucja już się tam właściwie udała, chrześcijaństwo zostało zepchnięte do kąta, rodzina jest rozbita, zwyciężył marksizm kulturowy, a resztki autentycznie przeżywających swoją wiarę katolików, chcąc nie chcąc, żyją jako obywatele drugiej kategorii. 

W numerze również wywiad Cezarego Krysztopy i Michała Ossowskiego z Małgorzatą Manowską, I Prezes Sądu Najwyższego. 

– Z całą pewnością Unia nie ma kompetencji w zakresie organizacji wymiaru sprawiedliwości w krajach członkowskich. Z drugiej strony państwa członkowskie mają swoje zobowiązania w zakresie zapewnienia skutecznych środków prawnych na gruncie prawa europejskiego. Warto jednak pamiętać, że to nie sam Trybunał dokonuje ingerencji. On jedynie wydaje orzeczenia interpretujące unormowania unijne, które niekiedy wykorzystywane są już tu, w kraju, przez polskich sędziów w sposób niesłużący stabilizacji wymiaru sprawiedliwości

– mówi Małgorzata Manowska.

„Chcemy gwarancji wolnych niedziel!” - rozmowa Marcina Koziestańskiego z przewodniczącym Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”. 

Niedziela handlowa 6 grudnia była jedną wielką klapą. Zbadaliśmy obroty w kilkunastu hipermarketach w całej Polsce, w sklepach mniejszego formatu oraz w butikach mieszczących się w galeriach handlowych. We wszystkich typach sklepów ruch był znacznie mniejszy, nie tylko w porównaniu do soboty, ale również do pozostałych dni poprzedzającego tygodnia. Np. w dwóch warszawskich hipermarketach obroty w niedziele były o 2/3 mniejsze niż w sobotę. Jeszcze gorzej było w butikach i sklepach z biżuterią oraz akcesoriami. W części z nich ruch w niedzielę był o 75 proc. mniejszy niż w sobotę. Potwierdziło się to, przed czym przestrzegaliśmy.

„Roller coaster z ropą w tle” O wahaniach ropy naftowej pisze Aleksander Żywczyk 

Przełom listopada i grudnia był pierwszym od lat okresem tak wielkich wahań cen ropy naftowej na międzynarodowych rynkach. Optymizm rynku związany z odkryciem szczepionki na COVID-19 mieszał się z awanturą o wynik wyborów w USA. Informacje o dużych zapasach paliw w Ameryce zbiegły się z odkryciem nowych, niemałych złóż ropy naftowej przez Zjednoczone Emiraty Arabskie. W tle buzowała chęć szybkiego zarobku pozostałych producentów ropy, m.in. Rosji. Spotkanie OPEC otworzyły ceny sięgające 50 dolarów za baryłkę.

W numerze także m.in.:

  • "Opozycja osłabia Polskę" - Jakub Pacan o postawie opozycji na arenie międzynarodowej 
  • "Nasz zespół jest żartem" - Bartosz Boruciak rozmawia z Piotrem Połaciem, współzałożycielem zespołu "Bracia Figo Fagot" 
  • "Jestem jak pianista wirtuoz" Jakub Pacan rozmawia z rzeźbiarką Ludwiką Ogorzelec 
  • "Małe kłamstewka nie do końca udane" Jan Tracz recenzuje film "Od nowa" 
  • "Nieudany eksperyment" - Mateusz Kosiński o handlu 6 grudnia 

  • "Socjalpatrioci i inni" prof. Marka Jana Chodakiewicza 
  • W dziale sport Łukasz Bobruk - "Futbol w stanie wojennym" i "Olimpijskie plany" Anny Zielińskiej o rozszerzeniu listy dyscyplin olimpijskich 

W numerze również felietony, analizy i inne artykuły. Gorąco zachęcamy do lektury!

Najnowszy numer "TS" (51/2020) do pobrania w wersji cyfrowej tutaj. 
Jesteś zainteresowany prenumeratą? Więcej informacji tutaj. 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe