Sprzeciwiali się islamizacji oraz ideologii LGBT. Hiszpańscy konserwatyści z VOX zablokowani na Twitterze

Jak informuje redakcja TVP INFO nie tylko Donald Trump i jego sympatycy zostali zablokowani na twitterze. Obecnie blokowane są konta związane z konserwatywną hiszpańską partią VOX.
zdjęcie ilustracyjne Sprzeciwiali się islamizacji oraz ideologii LGBT. Hiszpańscy konserwatyści z VOX zablokowani na Twitterze
zdjęcie ilustracyjne / pixabay

„Twierdzą, że łamiemy zasady twittera, że przekraczamy granice. A kiedy pytamy jakie? Mają wielki problem z wyjaśnieniem. Napisali nam tylko że wypowiadamy się przeciw ideologii LGBT. My uważamy, że mamy prawo do wyrażania naszych poglądów” – stwierdził Manuel Mariscal z partii VOX, cytowany przez polską telewizję.

To kolejny raz kiedy treści konserwatywne są usuwane z mediów społecznościowych. Czy po licznych negatywnych reakcjach związanych z banem dla Trumpa, kierownictwa platform społecznościowych postanowiły coś zmienić? Być może tak.

„Pojawiło się sporo krytyki ze strony liderów z całego świata, po zablokowaniu konta Trumpa. Twierdzą oni, że mamy za dużo władzy i nie możemy blokować treści bez jasnych zasad. Wypada się z tym zgodzić” – to fragment wypowiedzi Nicka Clegga, szefa ds. globalnych Facebooka, cytowany przez stację TVP INFO z jednej z narad zespołu tej platformy społecznościowej.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe