REKLAMA

Pilne! Facebook zablokował angielskojęzyczną stronę IPN! Kuriozalny powód

6 lutego FB ponownie wyłączył #IPN konto w języku angielskim. Powodem był post z maja 2020 r. O niemieckich planach zniemczenia polskich dzieci w okresie #WW2 . IPN protestuje przeciwko próbom cenzurowania informacji o niemieckich zbrodniach wojennych - pisze angielskojęzyczne konto IPN na Twitterze
 Pilne! Facebook zablokował angielskojęzyczną stronę IPN! Kuriozalny powód
/ pixabay.com

Facebook po raz kolejny zablokował post Instytutu Pamięci Narodowej dotyczący niemieckich zbrodni na polskich dzieciach.

6 lutego FB zbanował anglojęzyczne konto Instytutu Pamięci Narodowej. Powodem był post sprzed siedmiu miesięcy omawiający niemieckie plany germanizacji polskich dzieci. Przypomnijmy, że w czasie II wojny światowej w samej tylko tzw. "Akcji Zamość" Niemcy odebrali rodzicom 30 tys. dzieci, wysyłając je do obozów (w tym specjalnego w Łodzi) i zakładów przemysłowych w Niemczech. Inne przekazywano rodzinom niemieckim w celu germanizacji. Zbrodnia ta, jedna z najokrutniejszych w czasie II wojny światowej, znalazła się wśród zarzutów stawianych oskarżonym w Procesie Norymberskim. Symbolem tej operacji jest los Czesławy Kwoki, która deportowana z Zamojszczyzny trafiła do Auschwitz, gdzie została zabita zastrzykiem fenolu. Miała 14 lat.

W zakazanym poście pisaliśmy o niemieckich planach germanizacji dzieci, powołując się na autentyczne dokumenty. Mimo złożonego odwołania, konto od soboty rano jest zablokowane.

 

- informuje IPN na swojej stronie internetowej. Link: ipn.gov.pl

 

- W połowie stycznia Facebook zablokował zagraniczną promocję filmu IPN o niemieckim obozie pracy w Łodzi i 3000 osadzonych tam dzieci.

- czytamy na koncie


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura