REKLAMA

„Każdy ma prawo przejść na dobrą stronę mocy”. Gowin wróci do Platformy?

Trwa konflikt w Porozumieniu. Nie wiadomo kto jest jego szefem. Czy ciągle Jarosław Gowin, czy też skonfliktowany z nim Adam Bielan. W mediach pojawiają się informacje o prawdziwych czy rzekomych spotkaniach Jarosława Gowina z politykami nastawionymi wrogo wobec Zjednoczonej Prawicy. W tym czasie pojawiają się ciepłe słowa ze strony polityków opozycji na temat Jarosława Gowina. Niedawno w ten sposób wypowiadał się o nim Tomasz Siemoniak. A teraz z kolei – Małgorzata Kidawa-Błońska.
Małgorzata Kidawa-Błońska „Każdy ma prawo przejść na dobrą stronę mocy”. Gowin wróci do Platformy?
Małgorzata Kidawa-Błońska / Screen YouTube Platforma

W polityce wiele rzeczy widziałam, które mnie zaskakiwały. Wszystko mogę sobie wyobrazić, ale też pamiętam Jarosława Gowina, kiedy był w Platformie, kiedy w wielu sprawach się różniliśmy, kiedy jego zachowanie mnie zaskakiwało, ale każdy ma prawo przejść na dobrą stronę mocy i starać się budować w Sejmie taką większość, która pozwoli, żeby media były wolne

– mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska na antenie RMF FM. Dodała, że choć „nie zaprasza pana premiera na łono Platformy Obywatelskiej”, to życzy mu odwagi przy podejmowaniu decyzji.

 

Żeby z satysfakcją mówił to, co myśli i nie bał się tego. Wtedy będzie miał większą przyjemność

– podsumowała.

– Pani z premierem Gowinem jest na pani premier/panie marszałku? Czy mówiliście do siebie po imieniu? – spytał red. Mazurek.

 

Chyba nie. Nie pamiętam, bo już dawno… Chociaż w naszym klubie zawsze wszyscy mówiliśmy sobie na „ty”, ale właśnie nie pamiętam, jak odzywałam się do premiera Gowina. Zapomniałam

– podsumowała wicemarszałek Sejmu.

  


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura