Program dla przyszłych liderów. Ruszyły szkolenia w II semestrze Akademii Ordo Iuris

Akademia Ordo Iuris to autorski program edukacyjny przygotowany przez Instytut Ordo Iuris przy współpracy z kołami naukowymi działającymi na uniwersytetach w całej Polsce. Udział w Akademii daje jej słuchaczom wyjątkową szansę uczestniczenia w wykładach oraz seminariach prowadzonych przez zagranicznych naukowców, w ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach naukowych, a także odbycia stażu w Instytucie Ordo Iuris. Najlepsi stażyści na stałe dołączają do zespołu Ordo Iuris. Poniżej można zapoznać się z harmonogramem rejestracji na szkolenia w II semestrze Akademii.
młoda kobieta Program dla przyszłych liderów. Ruszyły szkolenia w II semestrze Akademii Ordo Iuris
młoda kobieta
Pixabay.com

HARMONOGRAM REJESTRACJI - LINK

Obecnie, jak chyba nigdy wcześniej, potrzebni są profesjonalni prawnicy, którzy odważnie będą bronić w naszym kraju ładu konstytucyjnego i jego aksjologicznych fundamentów. Właśnie takich prawników, kompetentnych i zaangażowanych, szkolą eksperci w Akademii Ordo Iuris.

Program skierowany jest do studentów i doktorantów, a także absolwentów studiów prawa, administracji i innych nauk społecznych oraz humanistycznych. Do rekrutacji zaproszeni są także studenci innych kierunków, zainteresowanych tematyką szkoleń oraz chcących zaangażować się w kształtowanie ładu prawnego.

Już 25 lutego odbędzie się pierwsze szkolenie po przerwie związanej z egzaminami na uczelniach wyższych. Będzie to Akademia Bioetyczna, która znajdzie stałe miejsce w corocznym planie szkoleń Akademii Ordo Iuris. Tematem szkolenia będzie rozwój nauk medycznych i biotechnologii, zaś prelegentami wydarzenia obok ekspertów Instytutu będą prof. Andrzej Kochański i prof. Piotr Rieske. 

W ramach pierwszego etapu odbędą się cztery jednodniowe szkolenia dotyczące między innymi bioetyki, pomocy osobom z niepełnosprawnością czy prawa wyznaniowego. Darmowe wykłady będą prowadzone w formie hybrydowej. Każdy uczestnik otrzyma wszelkie potrzebne materiały oraz certyfikat potwierdzający uczestnictwo w Akademii. Na poszczególne szkolenia można się zarejestrować wypełniając formularz.

11 maja odbędzie się kolejna studencko-doktorancka ogólnopolska konferencja naukowa organizowana przez koła naukowe współpracujące z Instytutem Ordo Iuris. W tym roku konferencję pt. „Ład prawny w obliczu wyzwań XXI wieku” przygotuje Koło Naukowe Ordo Iuris Uniwersytetu Opolskiego.

Dla najlepszych studentów, którzy wezmą udział w pierwszym etapie szkoleń w ostatni weekend maja w jednym z podwarszawskich pałacyków zorganizowane zostanie dwudniowe szkolenie z uroczystą oprawą, czyli Finał Akademii Ordo Iuris. Wyróżniający się absolwenci Akademii mogą liczyć na podjęcie stałej współpracy z Instytutem.

Harmonogram szkoleń i zapisów:

25 lutego – Warszawa – „Rozwój nauk medycznych i biotechnologii. Zagadnienia etyczne i prawne” (zapisy do 24.02. włącznie)

9 marca – Radom – „Systemowe wsparcie osób z niepełnosprawnością. Aspekty prawne” (zapisy do 4.03)

24 marca – Kraków – „Relacje samorządu terytorialnego z kościołami i innymi związkami wyznaniowymi” (zapisy do 21.03)

15 kwietnia – Lublin – „Gospodarcze, prawne i społeczne skutki pandemii” (zapisy do 12.04)

27 kwietnia – Katowice – szkolenie dla członków kół naukowych współpracujących z Ordo Iuris

11 maja – Opole – OKN „Ład prawny w obliczu wyzwań XXI w.”

28-30 maja – Finał Akademii Ordo Iuris

Szczegółowy program szkoleń dostępny jest pod adresem akademia.ordoiuris.pl/szkolenia.

„Uczestnictwo w Akademii Ordo Iuris to szansa dla studentów i absolwentów na pogłębienie i poszerzenie wiedzy zdobytej w trakcie studiów. Interdyscyplinarne i praktyczne podejście prezentowane w Akademii oraz wysoka jakość wykładów zapewniana przez wybitnych prelegentów jest gwarantem rozwoju uczestników. Oprócz zajęć merytorycznych integralną częścią Akademii są szkolenia z kompetencji miękkich – budowy wizerunku, autoprezentacji czy wystąpień publicznych. Zapraszamy do rejestracji na szkolenia i kontynuowania rozwoju zawodowego w Instytucie Ordo Iuris” – podkreślił Łukasz Bernaciński, Koordynator Akademii Ordo Iuris.


Ankieta
Wyrok TSUE...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Wyrok TSUE...
Tygodnik

Opinie

Popkultura