REKLAMA

[WIDEO] Mężczyzna zablokował ruch na moście Poniatowskiego. „Za kilka lat czeka nas wojna klimatyczna”

„Jestem przerażony że będę mógł zabić za wodę w wojnie klimatycznej” – brzmiał napis umieszczony na kartonie, który trzymał mężczyzna blokujący jezdnię na moście Poniatowskiego w Warszawie.
 [WIDEO] Mężczyzna zablokował ruch na moście Poniatowskiego. „Za kilka lat czeka nas wojna klimatyczna”
fot. Twitter / Dawid Krawczyk


Około godz. 8 mężczyzna w czarnej masce na twarzy wszedł na jezdnię mostu Poniatowskiego w Warszawie trzymając w ręku karton z napisem: „Jestem przerażony że będę mógł zabić za wodę w wojnie klimatycznej”.

Kilkanaście minut później na miejscu pojawiła się policja, z której wysiadło kilku policjantów. Jak relacjonuje dziennik „Gazeta Wyborcza”, po krótkiej rozmowie „kilkoro policjantów podniosło go i przeniosło go na chodnik”. „Nie stawiał oporu” – dodano.
 

 

O co chodzi?

 

Jak informuje „Gazeta Wyborcza” protest mężczyzny to jedna z akcji aktywistów klimatycznych z ruchu Extinction Rebelion. W rozmowie z gazetą mężczyzna przyznał, że był już wcześniej zatrzymywany m.in. podczas protestów pod Trybunałem Konstytucyjnym.

– Najprawdopodobniej za kilka lat czeka nas wojna klimatyczna. Ja jestem tym przerażony. Nasz rząd nie robi nic. Nie chodzi o jakieś białe niedźwiedzie tylko o życie nas wszystkich, mnie, Pana, panią, tak samo policjantów – powiedział.
 

„Kierowane będą wnioski o ukaranie do sądu”

 

„Kilka minut potrzebowali policjanci, by odblokować ruch na moście Poniatowskiego. Ok. godz. 8.10 grupa osób zablokowała ruch kołowy w kierunku Śródmieścia. Na miejsce skierowano policjantów, którzy udrożnili ruch. Kierowane będą wnioski o ukaranie do sądu” – poinformowała tuż przed godz. 9 na Twitterze warszawska policja.

 

 

 


Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?
Tygodnik

Opinie

Popkultura