REKLAMA

"Byliśmy ludźmi drugiej kategorii. Będę informował na bieżąco". Tak w TVN traktuje się pracowników?

Media obiegają informacje o kolejnych odejściach znanych dziennikarzy z TVN. Ma to mieć związek ze zmianami jakie mają nastąpić w stacji przed sprzedażą nowemu właścicielowi. Być może jednak w tle mają miejsce znacznie większe tragedie szeregowych pracowników. Czy tak właśnie wyglądają warunki pracy w stacji, która czuje się w obowiązku "stać na straży wartości'?
siedziba TVN, Warszawa ul. Wiertnicza
siedziba TVN, Warszawa ul. Wiertnicza
Wikipedia CC BY-SA 3,0 pl Adrian Grycuk

Z TVN byłem związany zawodowo od września 1997 roku, czyli od powstania stacji. Pracowałem przy największych produkcjach, przez lata przyczyniając  się do jej rozwoju oraz obecnej pozycji na rynku.

Szantażem (tak jak wszyscy w dziale realizacji) zostałem zmuszony przez dyrektora do rozwiązania umowy za porozumieniem stron i od 1.01.2013 roku z pracownika stałem się  współpracownikiem. Od tego momentu ja, moje koleżanki i koledzy byliśmy traktowani jak ludzie drugiej kategorii. Stawaliśmy się ofiarami mobbingu, współczesnego niewolnictwa, wykluczenia zawodowego, szantażu, odwetu. Byliśmy zmuszani przez pracodawcę do pracy po 16-17 godzin dziennie, w wyniku czego traciliśmy zdrowie. Orwellowska rzeczywistość stała się faktem w TVN SA. Nepotyzm, łapówki, łamanie prawa pracy, szantaż, poniżanie, łamanie RODO i inne patologie stały się chlebem powszednim w TVN. Nieprawdopodobnym jest to, że telewizja ta ma czelność pouczać innych w aspekcie etyki, sama nie przestrzegając u siebie podstawowych standardów i przepisów prawa.
Jeszcze niedawno w TVN SA zatrudnionych było niezgodnie z prawem pracy  około 1800 osób. To ludzie bez prawa do emerytury, urlopu, ubezpieczenia zdrowotnego. To też ogromne pieniądze w nieodprowadzonych składkach do ZUS.

Grupa osób (której też jestem członkiem), zgodnie z procedurą informowała Discovery Inc. (właściciela TVN SA) o patologiach i łamaniu prawa. Co zrobili Amerykanie? Złamali procedury, które sami ustanowili. Naruszyli naszą anonimowość, narażając nas na działania odwetowe ze strony TVN (na które nawiasem mówiąc nie trzeba było długo czekać).

O łamaniu prawa, wprowadzaniu w błąd inwestorów, unikaniu płacenia podatków w Polsce, hipokryzji, podwójnych standardach stosowanych przez Discovery Inc. oraz  TVN SA będziemy konsekwentnie informować prasę, tak by opinia publiczna w Stanach Zjednoczonych, Polsce i niektórych krajach UE została rzetelnie poinformowana.

O tytułach w których będzie można przeczytać o w/w patologiach, będę informował na bieżąco.

- pisze pod własnym nazwiskiem Kamil Różalski podający się za operatora TVN

TVN S.A./DISCOVERY Inc. – ŁAMANIE PRAWA I PATOLOGIE Z TVN byłem związany zawodowo od września 1997 roku, czyli od...

Opublikowany przez Kamila Różalskiego Piątek, 26 lutego 2021

Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?
Tygodnik

Opinie

Popkultura